AppleSpravodajstvo

Je nový iPhone 11 Max Pro hodný svojej predajne ceny, ktorá je vyššia ako 1 100€? Pozrite sa čo stoja jednotlivé komponenty zariadenia

Analýza portálu techinsights.com odhaľuje cenu jednotlivých komponentov nového iPhone 11 Pro Max. Je podľa Vás smartfón hodný svojej ceny?

Telefóny od spoločnosti Apple bezpochyby patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na trhu, a  to aj napriek tomu, že cenovo sa zaraďujú medzi najdrahšie dostupné smartfóny. Nie tak dávno sme Vám priniesli report, v ktorom sme Vám vysvetľovali prečo sú Apple produkty tak drahými. Vo všeobecnosti sme písali o  dvoch rôznych názoroch, ktoré panujú na verejnosti. Jedným z nich bola „Apple daň“, jednoducho cool efekt, za ktorý  sú si používatelia ochotní zaplatiť. Druhý názor zas hovoril, že sa jedná o prémiové zariadenia z čoho automaticky plynie, že aj ich cena bude tomu adekvátna.

Čo stoja komponenty nového iPhone 11 Pro Max?

Portál techinsights.com priniesol zaujímavý report, v  ktorom sa pozrel na cenu jednotlivých komponentov zariadenia iPhone 11 Pro Max (512GB variant). Poďme sa nižšie pozrieť na zistenia portálu.

Podľa analýzy portálu najdrahšou súčiastkou v  smartfóne je kamera. Tá podľa portálu stojí 73,50$. Medzi ďalšie najdrahšie komponenty patria displej (66,50$), procesor (64$), neelektrické súčasti (61$) či pamäťové moduly (pevný pamäťový modul / 58$ a odstrániteľný modul / 11,50$). Na úplne opačnom konci zas stoja senzory (1,5$), antény (1,5$), batéria (10,50$) a  ďalšie komponenty. Výsledná cena smartfónu z pohľadu komponentov je 490,50$ (pozn. redakcie: nový iPhone 11 Pro Max sa v Amerike predáva od 1099$).

iPhone 11 Max Pro kamera (1)
Zdroj: Apple

Podľa analýzy portálu techninsights.com komponenty smartfónu teda tvoria menšiu polovicu finálnej ceny. Tu treba však povedať aj to „B“. V cene komponentov nie je zarátaná práca ľudí, vývoj smartfónu a jeho komponentov, marketing a ďalšie variabilné zložky. Inými slovami, pri pohľade na „reálnu“ cenu smartfónu a jeho predajnú cenu, nám sa ten rozdiel nezdá až tak „uleteným“.

Čo si o  cene smartfónu myslíte Vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close