Spravodajstvo

Je najvýkonnejšia Nokia 9 na ceste? Viacero nepriamych faktov nasvedčuje, že áno

Nokia je spoločnosť s fínskymi koreňmi, ktorú určite netreba nikom zvlášť predstavovať. Po akvizícii mobilnej divízie Microsoft Mobile (resp. Nokia Mobile) konzorciom HMD sa Nokii vrátil stratené pozlátko, ktoré robilo z týchto zariadení tak žiadané prístroje.

Najnovšie sme mohli byť svedkami toho, že konzorcium HMD získalo vlastnícke práva k značke PureView (prémiové fotoaparáty) a teraz do ich portfólia sa pridali aj vlastnícke práva k značkám PureMotion a Clear Black Display.

vlastnicke pravo PureDisplay Nokia
Zdroj: NPU

Ďalším zaujímavým vlastníckym právom, ktoré sa objavilo v týchto dňoch pod HMD je aj Face Unlock. Možno tak predpokladať, že Nokia prinesie vlastné riešenie stále žiadanejšieho odomykania zariadenia prostredníctvom tváre.

vlastnicke pravo Face Unlock Nokia
Zdroj: NPU

Aktuálne všetky tieto správy naznačujú to, že spoločnosť skutočne pracuje na novej vlajkovej lodí, ktorá by teoreticky mohla priniesť všetko čo preslávilo zariadenia Nokie – kvalitný fotoaparát, displej a čerešničkou na torte by mohlo byť odomykanie zariadenia prostredníctvom technológie Face Unlock.

Aktuálne informácie hovoria, že Nokia 9 by mala poskytnúť 5,5“ OLED displej s QHD rozlíšením (2560 x 1440 bodov), ktorý bude pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. V útrobách by sme mali nájsť Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 (CPU Octa-core), grafický čip Adreno 540, 4GB RAM v kombinácii s 64GB/128GB úložným priestorom, optiku Zeiss (13 MP, f/2.0, 1.12µm, PDAF & laser AF, OIS + 13 MP B/W, f/2.0, 1.12µm, PDAF & laser AF) či Nokia OZO audio.

Zdroj: nokiapoweruser.com, gsmarena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close