AppleSpravodajstvo

Je koniec Tima Cooka v Apple predo dvermi? Cook prehovoril o svojej budúcnosti v súvislosti s Apple

Cook naznačil, kedy by mohol z postu riaditeľa spoločnosti odísť. Nebudete to však tak skoro.

Steve Jobs bol dlho šéfom spoločnosti Apple, ktorý nás bohužiaľ v roku 2011 opustil. Dôvodom bolo, že podľahol zákernej chorobe, rakovine pankreasu. Išlo však o človeka, ktorý vo veľkej miere ovplyvnil to, ako vyzerá svet smartfónov a ďalšej elektroniky do dnešných dní. Nahradil ho Tim Cook, ktorý je dodnes riaditeľom spoločnosti. Môžeme povedať, že spoločnosť vedie do dnešných dní úspešne. Na stoličku riaditeľa Apple si však sadol aj v minulosti, išlo však vždy o krátkodobé zastávanie tohto významného postu.

Steve Jobs prezradil, či sa vidí o 10 rokov ešte v Apple

Najnovšie Cook ponúkol zaujímavý rozhovor pre nytimes, kde reagoval na viacero otázok týkajúcich sa jeho budúcnosti v spoločnosti. Na otázku týkajúcu sa, či svoju budúcnosť vidí v Apple aj o ďalších 10-rokoch odpovedal, že je to „dlhá doba“, ale skôr sa prikláňa k názore, že nie. Konkrétne povedal:

Redaktor: V poriadku, takže o 10 rokov, budete aj naďalej súčasťou Apple?

Cook: O 10, či viac rokov, pravdepodobne nie. Ale môžem vám teraz povedať, že sa cítim aktuálne skvelo. A dátum môjho konca nie je v dohľade. Ale ďalších 10 rokov je dlhá doba a pravdepodobne o ďalších 10 rokov tu už nebudem.

Cook sa okrem iného vyjadril aj k aktuálnej téme, ktorou je šírenie dezinformačných správ. Redaktora sa konkrétne opýtala, či ich spoločnosť, spolu s ďalšími, ako sú napríklad Facebook, či Twitter, nenesú časť zodpovednosti za šírenie tohto typu správ.

Riaditeľ Apple v reakcii na to odpovedal, že môže hovoriť iba za nich. Ďalej dodal, že od začiatku sa snažia podrobne posudzovať aplikácie dostupné v obchode, pričom povedal, že im veľmi záleží na tom, čo ponúkajú používateľom. V tomto duchu sa vyjadril aj v súvislosti s Apple News službou, sa snažia vyhýbať tomuto typu obsahu, neznamená to však, že sú dokonalí. 

Rovnako hovoril aj o téme zbierania osobných údajov zo strany veľkých spoločností. Na túto tému povedal, že si už nemyslí, že sú  spoločností schopné samoregulácie. Ďalej dodal, že nie je zástancom, aby to niekto reguloval, aktuálne situácia to však vyžaduje.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close