Spravodajstvo

Japonské ministerstvo obrany reaguje na odtajnenie videa Američanmi, na ktorom je zachytené UFO

Postupy, ktoré majú zavedené by nemuseli byť v prípade neznámych objektov efektívne

Japonské ministerstvo obrany plánuje vytvoriť postupy, ktoré by im pomohli vysporiadať sa s neidentifikovanými lietajúcimi objektmi (pozn. redakcie: UFO – an Unidentified Flying Object). Ich reakcia je odpoveďou na rozhodnutie amerického ministerstva odtajniť videá, na ktorých sú tieto záhadné objekty zachytené. Píše o tom Japan Times.

Videá kolujú na internete už nejakú dobu, no 24. apríla boli oficiálne odtajnené a uverejnené na stránke amerického námorníctva. Na záberoch môžeme vidieť záhadné lietadlo bez krídel, ktoré sa pohybuje nadzvukovými rýchlosťami. Zvláštnosťou je, že nevidno žiaden motor či trysku, ktorá by stroj poháňala

Americká vláda oficiálne odtajnila tri videá zachytávajúce fenomén UFO

Postup v prípade UFO

Japonské ministerstvo zváži všetky možné varianty ako zasiahnuť, zaznamenať a nahlásiť prípadné stretnutie s UFO. Podľa nich môže neznámy pôvod objektov zmiasť pilotov leteckých síl. Videá, ktoré boli vládou USA odtajnené boli vytvorené v rokoch 2004 a 2015. Zachytáva sa na nich lietajúci objekt eliptického tvaru, dosahujúci pozoruhodnú rýchlosť a schopnosť manévrovať.

Minister obrany Taro Kono sa v utorok 5. mája vyjadril, že sa príslušníci japonských vzdušných síl doposiaľ s prípadom UFO nestretli, napriek tomu je potrebné rátať aj s takouto možnosťou. Podľa ministerstva bude sedem leteckých základní, od Hokkaida po Okinawu, pripravených monitorovať a identifikovať každé lietadlo neznámej národnosti.

Ak sa javí, že takéto lietadlo vstúpi do japonského vzdušného priestoru, dostane varovanie o zmene kurzu v anglickom jazyku. Ak sa podarí určiť národnosť spomínaného lietadla, nasleduje rovnaká výzva, teraz už v jazyku danej krajiny. V prípade prekročenia japonského vzdušného priestoru majú piloti právo vystreliť varovné výstrely a prinútiť stroj ku pristátiu. Je však otázne, či by bol tento postup efektívny aj v prípade UFO.

Japonsko ráta aj s možnosťou, že UFO nie je možné zachytiť pomocou pozemných radarov a piloti sa môžu s neznámym objektom stretnúť počas cvičenia.

„Ak sa piloti stretnú s neidentifikovaným lietajúcim objektom počas cvičenia, to sa okamžite ruší. Našou snahou bude identifikovať objekt z bezpečnej vzdialenosti a zistiť, či sa jedná o dron, alebo nie. Následne incident piloti nahlásia a počkajú na ďalšie rozkazy. Aby som bol úprimný, neverím na UFO, ale vzhľadom na nahrávky, ktoré vydala americká vláda, by som rád počul aj ich analýzu,“ vyjadril sa japonský minister obrany Taro Kono.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close