fbpx
SpravodajstvoWindows

Januárová aktualizácia Windows 10 spôsobuje používateľom ďalšie ťažkosti

Nevydarených kumulatívnych aktualizácií operačného systému Windows 10 je v posledných mesiacoch pomerne dosť.

Spoločnosť Microsoft po týždňoch „kľudu“ prichádza opäť s nevydarenou aktualizáciou operačného systému Windows 10, ktorá opäť vytvára vrásky na čele veľkej časti používateľov. Najnovšie sa vývojárom Microsoftu nevydarila kumulatívna aktualizácia operačného systému Windows 10 pre dvojicu starších verzií, ktoré však stále používajú milióny používateľov na celom svete.

Odstránenie chýb prinieslo ešte väčšie množstvo nepríjemností

Nešťastná aktualizácia je určená pre verzie Windows 10 vo verzii 2004 (KB4598299) a Windows 10 vo verzii 1909 (KB4598301). Obe aktualizácie mali opravovať viaceré nedostatky v Microsoft .NET Framework 3.5 a 4.8, no spoločne s opravou chýb v tejto systémovej súčasti sa používatelia potýkajú s vypínaním vybraných aplikácií, či s neustálym zacyklením sa v modrej obrazovke smrti, známej aj ako BSOD.

obrazovka smrti Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Jediným riešením je prechod na staršiu verziu Windowsu 10

Aktuálne sa na fórach spoločnosti Microsoft objavujú informácie, že jediným riešením, ako spojazdniť znefunkčnené aplikácie, je úplne odstrániť poslednú systémovú aktualizáciu a nainštalovať si predošlú, čiže pôvodnú verziu. Spoločnosť Microsoft na svojich stránkach taktiež upozorňuje, že chyby v nedávnych aktualizáciách zaregistrovala a už aktívne pracuje na ich odstránení. V prípade, ak potrebujete pomôcť s odstránim aktualizácie a s návratom na staršie zostavenie Windowsu 10, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Spôsobila posledná systémová aktualizácia problémy aj vám, alebo patríte medzi nedotknutých šťastlivcov? Dajte nám, ako aj ďalším čitateľom vedieť do komentárov.

Zdroj: MSPoweruser

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close