Novinky

Viac ako 40% slovenských itečkárov zmenilo v tomto roku prácu. Hlavným motívom však neboli peniaze, ale úplne niečo iné

Život bez peňazí býva ťažkým. O tom by vedelo hovoriť veľké množstvo ľudí a jednotlivých profesií, ktoré nie sú ohodnotené podľa našich predstáv. Väčšina z nás pri zmene zamestnávateľa sa preto pozerá primárne na platové podmienky. Netýka sa to však všetkých profesií. Prieskum spoločnosti Mentor Partners hovorí, že v prípade itečkárov sú peniaze až 3. najdôležitejším aspektom pri hľadaní si novej práce.

Z prieskumu spoločnosti Mentor Partners vyplýva, že itečkári pri zmene zamestnávateľa sa primárne pozerajú na pracovnú náplň, potom na možnosť naučenia sa niečoho nového a až na 3. priečke nájdeme mzdového ohodnotenie. Kompletné výsledky preferencií itečkárov zoradených podľa dôležitosti si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: tlačová správa

„Pre itečkárov nie je až taká dôležitá pracovná stabilita. Nemajú problém urobiť zmenu, ak vidia zaujímavú príležitosť. Pre technologické firmy s voľnými miestami to znamená, že majú veľkú šancu získať ľudí z iných IT spoločností. Musia ich však vedieť zaujať a zároveň neodradiť,“ hovorí Slavomír Bača zo spoločnosti Mentor Partners.

Z tlačovej správy spoločnosti Mentor Partners ďalej vyplýva, že na Slovensku máme chronický nedostatok itečkárov. Podľa odhadov dnes chýba viac ako 10 tisíc odborných pracovníkov.

Spoločnosť Mentor Partners robila prieskum na vzorke 617 itečkárov a iečkáriek počas 3 týždňov na prelome októbra a novembra.

Zdroj: tlačová správa, spracovanie vlastné, úvodný obrázok Pexels.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close