TECHNOLÓGIE

Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou

Výrobcovia stále prichádzajú s viacerými možnosťami autentifikácie používateľov. So Iris skenerom očnej dúhovky prišla ako prvá spoločnosť Microsoft a neskôr aj ďalší výrobcovia, medzi ktorými nájdeme napríklad aj technologického giganta Samsung.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že sa Samsung pravdepodobne rozhodol dať technológií autentifikácie pomocou Iris skenera očnej dúhovky zbohom. Tieto domnienky sú založené na tom, že spoločnosť Samsung obmedzila objednávky týkajúce sa skenera a to už len pre smartfón Galaxy Note 9. Znamená to, že nadchádzajúca vlajková loď Samsung Galaxy S10 touto technológiou by nemala disponovať. Dôvodom obrátenia sa tejto technológii chrbtom je, že tento spôsob autentifikácie je pomalýnepohodlný.

Zdroj: vlastný

Informácia o tom priniesol kórejský magazín The Bell. Samsung tak pravdepodobne zostane len pri technológii rozpoznávania odtlačkov prstov. V zákulisí sa však šepká, že Samsung intenzívne pracuje na tom, aby implementoval skener odtlačkov prstov priamo do displeja zariadenia.

S podobnou technológiou prišiel napríklad čínsky výrobca smartfónov Vivo.

Zdroj: Areamobile, úvodný obrázok: Youtube (Tim Schofield)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky