TECH

Iris skener (očnej dúhovky) sa neosvedčil. Samsung Galaxy Note 9 bude pravdepodobne posledným telefónom s touto technológiou

Výrobcovia stále prichádzajú s viacerými možnosťami autentifikácie používateľov. So Iris skenerom očnej dúhovky prišla ako prvá spoločnosť Microsoft a neskôr aj ďalší výrobcovia, medzi ktorými nájdeme napríklad aj technologického giganta Samsung.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že sa Samsung pravdepodobne rozhodol dať technológií autentifikácie pomocou Iris skenera očnej dúhovky zbohom. Tieto domnienky sú založené na tom, že spoločnosť Samsung obmedzila objednávky týkajúce sa skenera a to už len pre smartfón Galaxy Note 9. Znamená to, že nadchádzajúca vlajková loď Samsung Galaxy S10 touto technológiou by nemala disponovať. Dôvodom obrátenia sa tejto technológii chrbtom je, že tento spôsob autentifikácie je pomalýnepohodlný.

Zdroj: vlastný

Informácia o tom priniesol kórejský magazín The Bell. Samsung tak pravdepodobne zostane len pri technológii rozpoznávania odtlačkov prstov. V zákulisí sa však šepká, že Samsung intenzívne pracuje na tom, aby implementoval skener odtlačkov prstov priamo do displeja zariadenia.

S podobnou technológiou prišiel napríklad čínsky výrobca smartfónov Vivo.

Zdroj: Areamobile, úvodný obrázok: Youtube (Tim Schofield)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close