fbpx
ANDROIDAppleSpravodajstvo

iPhone zariadenia si držia svoju cenu dlhšie v porovnaní s Android smartfónmi

Štúdia potvrdzuje, že iPhony sú schopné udržať si svoju cenu dlhšie, ako to je v prípade porovnateľných Androidov

Dlhodobo je známe, že produkty Apple si v porovnaní s konkurenciou držia svoju cenu o niečo dlhšie. Najnovšie dáta z kuchyne spoločnosti BankMyCell, tieto slová potvrdzujú a zároveň poukazuje na to, že cena porovnateľných Android zariadení padá výrazne rýchlejšie, ako je to v prípade iPhone telefónov.

Spoločnosť sa konkrétne pozrela na iPhone zariadenia a jej náprotivky na poli Android zariadení. V prípade vlajkových smartfónov, boli do úvahy brané telefóny z produktovej rady Samsung Galaxy S20, ktorých cena na sledovanom trhu presahovala hranicu 700 dolárov a viac. Zároveň, aby boli rozdiely v cene iPhone a Android zariadení porovnateľnými, tak spoločnosť pokles ceny prepočítavala prostredníctvom percentuálneho rozdielu medzi pôvodnou cenou, a cenou smartfónu neskôr. Rovnako treba dodať, že štúdia čerpala ceny zariadení z „Buyback“ programov, teda z typu programu, kde dochádzalo k výkupu starších zariadení firmami.

iPhone 11 a Galaxy S20

Prvá časť štúdie sa venovala iPhone 11 smartfónom a smartfónom z produktovej rady Galaxy S20. V prípade zariadenie iPhone 11, pokles ceny výkupu po jednom roku používania predstavoval – 12,84%.  V prípade zariadenia Galaxy S20, pokles bol už razantne citeľnejším, – 34,73%.

Displej smartfonu Samsung Galaxy S20
Zdroj: vosveteit.sk

Štúdia sa ďalej pozrela aj na Pro modely smartfónov. V prípade iPhone 11 Pro, pokles hodnoty zariadenia bol -21,31%. Galaxy S20+ stratil na hodnote -30,59%.

V prípade modelov iPhone 11 Pro Max a S20 Ultra pokles bol nasledovný, -15,96% ku -36,30%. 

Ako je to v prípade smartfónov strednej triedy?

V prípade dostupnejších Android smartfónov s cenovkou okolo 350 dolárov alebo menej, priemerný pokles ceny  zariadenia bol po jednom roku na úrovni -52,61%.

honor 9x pro web
Zdroj: Vosveteit (Tomáš Krajčoviech)

Cena zariadenia iPhone SE 2020 padla rýchlejšie, ako cena iPhone 11

Pri pohľade na iPhone SE 2020, ktorého cena na sledovanom trhu sa pohybuje na úrovni okolo 399 dolárov, priemerný pokles po jednom roku používania bol na úrovni -38,32%.

apple iphone se 2020 uvodny
Zdroj: Apple

Prekvapujú vás tieto výsledky? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close