Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

iPhone SE 2020 prebehol cez AnTuTu. Dostanete lacný iPhone s výkonom tohtoročnej vlajkovej lode?

iPhone SE 2020 výkonnostne neprekvapil

Spoločnosť Apple len pred niekoľkými dňami predstavila svoj lacný iPhone SE 2020, ktorý  bezpochyby zaujal mnohých záujemcov o nový smartfón. Dôvodom je cena  v kombinácií s lákavým hardwarom, hlavne procesorom A13 Bionic, ktorý nájdeme aj v zariadení iPhone 11 Pro Max.  Najnovšie výsledky z AnTuTu odhaľujú reálny výkon smartfónu, od ktorého si mnohí sľubovali, že dostanú za relatívne malý peniaz smartfón o výkonne vlajkovej lode. Ako môžete vidieť nižšie, tak reálny výkon smartfónu je pod 500-tisíc bodov. Na výsledky z AnTuTu upozorňuje portál gsmarena.com.

iphone SE 2020_vysledky AnTuTu
Zdroj: GSArena.com

Pri pohľade bližšie vrátane čiastkového výkonu CPU a GPU, iPhone SE 2020 sa výkonnostne pohybuje okolo zariadenia iPhone XS a iPhone XS Max, ktoré sú poháňané procesorom A12 Bionic. Výsledok týkajúci sa pamäte predbehol obe zariadenia z XS rodiny. Smartfón sa tak výkonnostne dostal sa pod úroveň zariadení z produktovej línie iPhone 11.

Apple zariadenia_AnTuTu
Zdroj: AnTuTu

Je smutné, že na papieri sa smartfón javil ako kombinácia tela iPhone 8, kamery iPhone XR a čipovej sady iPhone 11 Pro, ale v skutočnosti výkon je niekde inde. Je tak zjavné, že Apple jednoznačne potlačil výkon smartfónu smerom nadol. Ale aj napriek tomu, treba povedať, že výkon smartfónu je vcelku nadpriemerný a to hlavne, keď sa pozrieme na cenovku smartfónu, ktorá začína na úrovni 479€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close