Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

iPhone SE 2020 prebehol cez AnTuTu. Dostanete lacný iPhone s výkonom tohtoročnej vlajkovej lode?

iPhone SE 2020 výkonnostne neprekvapil

Spoločnosť Apple len pred niekoľkými dňami predstavila svoj lacný iPhone SE 2020, ktorý  bezpochyby zaujal mnohých záujemcov o nový smartfón. Dôvodom je cena  v kombinácií s lákavým hardwarom, hlavne procesorom A13 Bionic, ktorý nájdeme aj v zariadení iPhone 11 Pro Max.  Najnovšie výsledky z AnTuTu odhaľujú reálny výkon smartfónu, od ktorého si mnohí sľubovali, že dostanú za relatívne malý peniaz smartfón o výkonne vlajkovej lode. Ako môžete vidieť nižšie, tak reálny výkon smartfónu je pod 500-tisíc bodov. Na výsledky z AnTuTu upozorňuje portál gsmarena.com.

iphone SE 2020_vysledky AnTuTu
Zdroj: GSArena.com

Pri pohľade bližšie vrátane čiastkového výkonu CPU a GPU, iPhone SE 2020 sa výkonnostne pohybuje okolo zariadenia iPhone XS a iPhone XS Max, ktoré sú poháňané procesorom A12 Bionic. Výsledok týkajúci sa pamäte predbehol obe zariadenia z XS rodiny. Smartfón sa tak výkonnostne dostal sa pod úroveň zariadení z produktovej línie iPhone 11.

Apple zariadenia_AnTuTu
Zdroj: AnTuTu

Je smutné, že na papieri sa smartfón javil ako kombinácia tela iPhone 8, kamery iPhone XR a čipovej sady iPhone 11 Pro, ale v skutočnosti výkon je niekde inde. Je tak zjavné, že Apple jednoznačne potlačil výkon smartfónu smerom nadol. Ale aj napriek tomu, treba povedať, že výkon smartfónu je vcelku nadpriemerný a to hlavne, keď sa pozrieme na cenovku smartfónu, ktorá začína na úrovni 479€.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
AnTuTu iPhone SE 2020

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close