AppleBezpečnosťSpravodajstvo

iPhone používatelia hlásia chybu. Obyčajná správa so špeciálnymi znakmi im spôsobuje zamŕzanie zariadenia

Prijatie správy so znakmi v jazyku Sindhčina spôsobuje zamŕzanie telefónov iPhone

Keď príde reč na chyby v operačných systémoch, tak najčastejšie sa spomína Windows prípadne Android. Dôvodom je, že existuje strašne veľa možností kombinácií zariadení a jednoducho, nemôžu operačné systému fungovať dokonalo na všetkých z nich. iOS od spoločnosti Apple sa preto spomína vo výrazne menšej miere. O to viac je úsmevná chyba, ktorú odhalil známy Youtuber EverythingApplePro, ktorý našiel chybu spôsobujúcu zamŕzanie zariadenia vo verzii iOS 13.4.5.

Jedna SMS správa Vám môže spôsobiť zamrznutie systému

Ako môžete vidieť nižšie, tak  odoslania znakov v jazyku Sindhčina spôsobuje zamŕzanie telefónu. Používatelia následne musia počkať na reštartovanie zariadenia. Youtuber dodáva, že ak sa chcete vyhnúť tomuto problému, tak alternatívnym riešením je vypnutie notifikácií u jednotlivých chatovacích aplikácií. Dôvodom je, že tento text Vám môže viac menej poslať ktokoľvek.

Podľa aktuálnych informácií spoločnosť Apple už pracuje na odstránení tejto chyby.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close