AppleSpravodajstvo

iPhone 7 údajne prekračuje povolené limity vyžarovania radiácie. Apple sa však bráni, že to nie je pravda

iPhone 7 údajne vyžaruje viac radiácie ako sú povolené limity. Apple sa však bráni, spochybňuje metodológiu testovania.

Radiácia vo väčšine z  nás vyvoláva pocity strachu, a to aj napriek tomu, že sa s ňou stretávame na dennom poriadku. V podstate ju vyžaruje všetko naokolo nás, od mikrovlnky kde si zohrievame jedlo, až po televíziu či smartfóny, ktoré nosíme v našich vreckách. V nízkych množstvách je pre ľudský organizmus neškodnou, v prípade ak ste však dlhodobo vystavený zvýšenej miere, tak to môže mať negatívny dopad na zdravie človeka.

iPhone 7 prekračuje limity

Zahraničný portál  9to5mac.com prišiel s  reportom, v rámci ktorého upozorňuje na testovanie viacerých zariadení, medzi ktorými bol aj smartfón iPhone 7. Ten totiž  nespĺňa federálne limity USA. Aspoň to teda hovoria výsledky.

„Apple iPhone 7 bol nastavený tak, aby pracoval na plný výkon a zabezpečený pod  vaňou tekutinou, špeciálne upravenej na simuláciu ľudského tkaniva.

Jediným stlačením gombíka sa robotické rameno pustilo do akcie a vyslalo do vane s tekutinou sondu s tenkou ceruzkou. Počas 18 minút opakovane merala množstvo vysokofrekvenčného žiarenia, ktoré kvapalina absorbovala z mobilného telefónu.

Tento test, ktorý bol platený Tribunou a vykonaný podľa federálnych usmernení v akreditovanom laboratóriu, priniesol prekvapivý výsledok: Vystavenie žiarenia vysokofrekvenčným žiarením z iPhone 7 – jedného z najpopulárnejších smartfónov, aké sa kedy predávali – merané nad zákonný bezpečnostný limit a to viac ako dvojnásobne toho, čo spoločnosť Apple oznámila federálnym regulátorom z vlastného testovania.“

Podobný výsledok dosiahol aj iPhone 8, ktorý však v  opätovnom testovaní bol nakoniec v zákonom povolenom limite. Testovaniu sa nevyhli samozrejme ani ďalšie  zariadenia, napríklad smartfóny od kórejskej spoločnosti Samsung, tie testovaním prešli.

Spoločnosť, ktorá testovala zariadenia ďalej upozorňuje na to, že federálne limity boli prijaté v  90-rokoch, kedy ľudia nosili telefóny pripnuté v  puzdrách na opaskoch, kedy boli od teľa viac vzdialené ako v súčasnosti.

Spoločnosť Apple sa bráni

Spoločnosť Apple samozrejme nenechala tieto výsledky bez povšimnutia. Reagovala na ne vyhlásením, kde spochybňuje proces testovania.

„…boli nepresné z dôvodu, že nastavenie testu nebolo v súlade s postupmi potrebnými na správne posúdenie modelov iPhone…“

„Všetky modely iPhone vrátane iPhone 7 sú plne certifikované FCC a vo všetkých ostatných krajinách, kde sa iPhone predáva,…“, uvádza sa vo vyhlásení. „Po dôkladnom preskúmaní a následnej validácii všetkých modelov iPhone testovaných v správe Tribune sme potvrdili, že dodržiavame všetky príslušné smernice a limity.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close