AppleSpravodajstvo

iPhone 12 s 5G technológiou prinesie aj niekoľko kompromisov. Tu bude spoločnosť hľadať úspory!

5G technológia okrem iného prinesie aj vyššie výrobné náklady

V priebehu tohto roka nás čaká ešte niekoľko veľkých udalostí v podobe predstavení nových modelov smartfónov. Jednou z tých väčších show bude predstavenie modelového radu smartfónov iPhone 12. Portál macrumors.com priniesol vcelku zaujímavé informácie odvolávajúc sa na renomovaného analytik Ming-Chi Kuo, ktoré hovoria o redukcii vybraných funkcií a vlastností zariadení na úkor 5G technológie.

5G technológie prinesie aj niekoľko kompromisov

5G technológia je bezpochyby jednou z najnovších technológií, ktorá sa začala objavovať vo zvýšenej miere v mobilných zariadeniach v priebehu tohto roka, a to aj napriek tomu, že v mnohých regiónoch nie je stále dostupnou. Výnimkou by nemali byť ani tohtoročné modely telefónov iPhone 12, hoci nie každý z nich má byť vybavený touto technológiou.

Kuo hovorí, že implementácia 5G mmWave technológie zvýši náklady spoločnosti Apple  približne o 125 až 135 dolárov. V dôsledku toho bude Apple hľadať úspory v ďalších komponentoch zariadenia, aby si zachoval konkurencieschopnú cenu, a to aj napriek tomu, že vyvíja tlak na jednotlivých dodávateľov súčiastok.

Kuo verí, že jedným z komponentov, na ktorom bude Apple šetriť, je batéria zariadenia. Spoločnosť by mala využiť batériu, ktorá je z pohľadu konštrukcie a dizajnu jednoduchšou. Apple údajne prechádza na jednoduchší a menší dizajn s menším počtom vrstiev. Kuo konkrétne hovorí,  že v súčasnosti  sa používajú PCB dosky s pevným ohybom pre radič batérií. V prípade iPhone 12 očakáva, že spoločnosť Apple bude používať flexibilné PCB so zníženou povrchovou plochou spolu s menším počtom vrstiev. To by malo spoločnosti pomôcť znížiť náklady o 40 – 50%  na daný komponent (pozn. redakcie:  PCB (modul alebo doska ochranného obvodu) je „srdcom“ lítiovej batérie. Chráni lítiovú batériu pred prebíjaním, nadmerným vybíjaním a nadmerným vybíjaním).

Zároveň sa objavili informácie, že nové iPhone modely by mali disponovať kapacitou batérie v rozpätí 2227 mAh až 3687 mAh (v závisloti od modelu). Na tieto informácie poukázal pred pár dňami portál gizmochina.com, ktorý sa odvoláva na bezpečnostné testy The Korea Industrial Technology Laboratory (KTL). Informácie, s ktorými prišiel Kuo, sú tak v súlade s certifikáciou, ktorá vypláva pred pár dňami na povrch.

Apple ďalej má hľadať úspory aj v príslušenstve zariadenia. Spoločnosť by podľa aktuálnych správ nemala spolu so smartfónom dodávať EarPods a sieťový adaptér, ktorý sa bude predávať samostatne. V balení zariadenia máme nájsť len sieťový kábel, niekoľko návodov, a  samozrejme smartfón. Mimochodom, obdobný krok zvažuje aj spoločnosť Samsung.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close