AppleSpravodajstvo

iPhone 12 Pro prešiel testovaním DXOMARK. Huawei a Xiaomi aj naďalej neohrozene vedú

iPhone 12 Pro si v testoch DXOMARK vo všeobecnosti poradil dobre, avšak ani to nestačilo na Huawei, či Xiaomi

Ešte v prvej polovici októbra spoločnosť Apple predstavila novú produktovú radu smartfónov iPhone 12, na ktorej čele stojí model iPhone 12 Pro, resp. verzia Max. Ide o zariadenie, ktoré ohúrilo širokú verejnosť. Už niekoľko dní po oficiálnom predstavení zariadení, sa objavili na internete prvé recenzie, a dnes bol publikovaný aj report vytvorený odbornou porotou DXOMARK, ktorá hodnotí kvalitu fotoaparátov.

iPhone 12 Pro 4. najlepším fotomobilom

Predtým ako prejdeme k samotným výsledkom, tak treba povedať, že odborná porota DXOMARK hodnotí kvalitu fotoaparátov na základe vedeckých postupov, pričom pri každom zariadení je aplikovaný rovnaký postup (analyzovaných je viac ako 3 000 fotografií a viac ako 2,5 hodiny nahrávok videí vytvorených v kontrolovanom  a v prirodzenom prostredí). Prejdime teraz ku verdiktu poroty. Tá udelila zariadeniu sumárnych 128 bodov, vďaka ktorým sa zariadenie zaradilo za modely smartfónov Mate 40 Pro, Mi 10 Ultra a P40. Inými slovami, smartfón obsadil 4. priečku, o ktorú sa delí so zariadení Mi 10 Pro.

„S celkovým skóre fotoaparátu DXOMARK na úrovni 128 sa Apple iPhone 12 Pro zaradil do prvej päťky nášho rebríčka, keď vylepšil minuloročný model 11 Pro Max a predbehol ho o štyri body, čím sa stal najlepším zariadením Apple v našej databáze. Celkové skóre sa zakladá na vysokom skóre fotografií 135 a veľmi dobrom skóre videí 112…“ píše DXOMARK.

Pri pohľade na čiastkové výsledky, iPhone 12 Pro získal pri pohľade na kvalitu fotografií 135 bodov, pri videu 66 bodov a v prípade priblíženia 66 bodov. 

iPhone 12 Pro_DXOMARK
Zdroj: DXOMARK

Odborná porota vychválila hlavne automatické ostrenie, prácu s expozíciu, solídnu stabilizáciu obrazu, či verné podanie farieb. Na druhej strane skritizovali limity dynamického rozsahu, občasnú chybnú saturáciu do modra, či zelena pri fotografovaní v exteriéri. Zároveň dodali, že nočné fotenie nepatrí medzi špičku na trhu, dôvodom je zvýšený šum fotografie.

Analytici však konštatujú, že iPhone 12 Pro vo všeobecnosti predstavuje posun v kvalite fotografií a videa oproti minuloročnej vlajkovej lodi, zariadeniu iPhone 11 Pro Max.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close