AppleSpravodajstvo

iPhone 12 bude dostupný v 4 prevedeniach. Okrem iného sa spomínajú aj ceny

Očakávať môžeme údajne 4 modely

Spoločnosť Apple len pár dní dozadu predstavila iPhone SE 2020, ktorý je kombináciou zariadení iPhone 8 a iPhone 11. Najnovšie portál Gizmochina.com prináša správy, ktoré hovoria o nadchádzajúcej vlajkovej lodi, resp. sérii smartfónov iPhone 12.

Očakávať môžeme až 4 modely

Konkrétne píše, že iPhone 12 bude dostupný v 4 rôznych prevedeniach. Ktoré sa budú od seba líšiť hlavne veľkosťou displeja. Zatiaľ čo najmenší model má ponúknuť 5,4“ displej, tak ten najväčší bude veľký 6,7“. Odvoláva sa pritom na znamená technologické analytika Jon Prosser, ktorý je známy  obzvlášť v Apple komunite.

Všetky zariadenia by mali byť vybavené OLED displejom s výrezom pre senzory a prednú kameru. Okrem toho sa očakáva, že modely Mini a Plus/Max budú zabalené v hliníkovom tele, zatiaľ čo v prípade Pro a Pro Max verzie sa spomína nehrdzavejúca oceľ, tak ako to je v prípade smartfónu iPhone 11 Pro.

Prosser ďalej prezrádza aj to, že zatiaľ čo prvé dva lacnejšie modely budú vybavené dvomi kamerami, tak 3. a 4. model bude disponovať 3 kamerami. Okrem iného všetky modely smartfónov majú podporovať 5G technológiu. Zároveň špekuluje aj o cene, ktorá by mala začínať na úrovni 649$ za najmenší a najmenej výkonný model. V prípade Max Pro verzie odhaduje cenu na úrovni 1099$.

Model
Kódové označenie
Veľkosť obrazovky
Cena v USA
iPhone 12 (Mini) D52G 5.4-inch $649
iPhone 12 (Plus/Max) D53G 6.1-inch $749
iPhone 12 Pro D53P 6.1-inch $999
iPhone 12 Pro Max D54P 6.7-inch $1,099

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close