Pracovné ponuky
AppleSpravodajstvo

iPhone 11 Pro: Apple predstavil smartfón roka 2019

Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 11 Pro, ktorý je bezpochyby smartfónom roka 2019. Pozrite sa na inovácie a vylepšenia, ktoré prináša.

Dočkali sme sa! Spoločnosť Apple počas včerajšej noci nášho času predstavila nový iPhone 11 Pro, asi najočakávanejší telefón roka 2019. Poďme spolu pozrieť na to, aké inovácie a vylepšenia priniesol.

Áno, smartfón má “šialene” usporiadané 3 kamery

Keď sa ukázali prvé obrázky nového iPhone telefónu s 3-snímačmi na zadnej strane, ktoré boli rozmiestnené neštandardne, tak sa vynorila v technologických kruhoch diskusia či je to ten správny smer. My musíme povedať, že nový iPhone 11 vyzerá jednoducho opäť dobre. Prejdime však k špecifikáciam. Na zadnej strane nájdeme tri 12-megapixelové snímače – ultraširoký snímač (so 26-mm ohniskovou vzialenosťou), ultra širokouhlý snímač (13-mm) a tele objektív (52-mm). Snímače sú schopné natáčať videá v 4K kvalite pri 60fps.

iPhone 11 Pro kamera
Zdroj: Apple (Youtube)

„Telefón iPhone 11 Pro má prvý systém trojitých kamier v telefóne iPhone a je zďaleka najlepším fotoaparátom, aký sme kedy vytvorili. Poskytuje našim zákazníkom veľkú škálu kreatívneho ovládania a pokročilé funkcie na úpravu fotografií a videa v systéme iOS 13 “, Uviedol vo vyhlásení Phil Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „Super Retina XDR je najjasnejším a najmodernejším displejom v iPhone a čipových sadách A13 Bionic, ktorý vytvára nový štandard pre výkon smartfónov a energetickú účinnosť.“

Zaujímavosťou na kamere smartfónu iPhone 11 Pro je, že je prepojená s procesorom A13 Bionic, vďaka funkcii Deep Fusion. Ako z toho na konci dňa prosperuje používateľ? Fotoaparát pri vytváraní snímkov nevytvára len jeden, ale hneď niekoľko s rôznou expozíciou, následne vyberie z jednotlivých fotografií tie najlepšie časti, ktoré spojí v reálnom čase do finálneho snímku. Mimochodom, Apple zapracoval do nového iPhone 11 Pro aj možnosť priamej editácie vytvorených videí. Čerešničkou na torte je, že používateľ počas natáčania (pozn. redakcie: ako aj fotenia) môže prepínať medzi jednotlivými snímačmi, a tak meniť napríklad ohniskovú vzdialenosť. Mnohých tiež poteší  prerobené rozhranie  kamery.

iPhone 11 Pro rozhranie kamery (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Procesor, ktorý mení mobilný svet

A13 Bionic je novým procesorom v smartfóne iPhone 11 Pro. Nejedná sa pritom o bežný typ procesora. Procesor disponuje 8,5 miliardami tranzistorov, ktoré sú o 20% rýchlejšie a o 40% úspornejšie oproti svojmu predchodcovi. Ruka v ruka sa tak zlepšilo strojové učenie, výpočtová rýchlosť a podobne. Mimochodom, jedná sa vôbec o aktuálne najrýchlejší procesor, aký by sme v smartfónoch mohli nájsť.

iPhone 11 Pro procesor A13 (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Na konci dňa, používateľov poteší aj vyššia výdrž batérie. Tá sa predĺžila oproti rok starému iPhone Xs/Xs Max o 4 až 5 hodín. Čerešničkou na torte je, že Apple konečne pridal do balenia rýchlonabíjačku.

iPhone 11 Pro procesor vydrz baterie (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Ešte rýchlejšie odomykanie

Apple sa pozrel aj na funkciu Face ID, ktorá je o 30% rýchlejšia ako v prípade minuloročnej generácie smartfónov. Zároveň dodáva, že funguje aj pri väčšej vzdialenosti, ako aj pod väčším uhlom. Mimochodom, rozlíšenie retina displeja  je 1125×2436 pixelov.

iPhone 11 Pro rozhranie Face ID (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Zvýšená odolnosť

iPhone 11 Pro je telefón so zvýšenou odolnosťou. Apple hovorí, že disponuje certifikáciou IP68. Znamená to, že si hravo poradí s vodou, nemalo by mu robiť problém byť ponoreným v hĺbke 1,5 metre po dobu 30-minút. Samozrejme, poradí si aj s prachom, nečistotami či s pieskom.

iPhone 11 Pro odolnost voci vode (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Cena a varianty

Nový iPhone 11 Pro bude dodávaný v rôznych variantoch. Konkrétne so 6GB RAM a  64GB/256GB/512GB úložným priestorom. Cena smartfónov pritom zostáva nezmenená oproti minulému roku. Našťastie. Druhým dychom však treba dodať, že cena je stále vysoká, ale porovnateľná s konkurenciou.

iPhone 11 Pro cena (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Ak Vás zaujíma priebeh predstavenia nového smartfóni iPhone 11 Pro, tak si ho môžete pozrieť nižšie vo videu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple iPhone 11 iPhone 11 Pro iPhone 11 Pro Max Smartfón roka 2019

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close