AppleSpravodajstvo

iOS 14 je na ceste! Poznáme oficiálny termín jeho predstavenia

Očakávaná Worldwide Developers Conference 2020, ktorú organizuje spoločnosť Apple, bude tento rok výnimočná

Spoločnosť Apple dnes oficiálne oznámila, že na 22. júna naplánovala historicky prvú virtuálnu konferenciu WWDC, na ktorej plánuje populárny výrobca elektroniky predstaviť hneď niekoľko očakávaných noviniek. Na zozname je aj nový mobilný operačný systém iOS 14, ale aj ďalšie „kusy“ softvéru.

Najväčšie softvérové novinky z portfólia spoločnosti Apple

„WWDC20 bude zatiaľ našou najväčšou konferenciou a spojí našu globálnu komunitu vývojárov s viac ako 23 miliónmi bezprecedentným spôsobom za jediný týždeň počas júna, aby sme sa dozvedeli o budúcnosti platforiem spoločnosti Apple,“ povedal Phil Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing.

Očakávaná konferencia prinesie hneď niekoľko softvérových noviniek, ktoré by si nemal ujsť žiadny vývojár pracujúci na platformách spoločnosti Apple. Spoločnosť z Coupertina totižto neplánuje predstaviť iba nový mobilný operačný systém iOS 14 a jeho bližšie detaily, ale aj ďalšie novinky v rámci operačných systémov iPadOS, macOS, tvOS a watchOS.

„Nemôžeme sa dočkať, až sa v júni stretneme online s globálnou komunitou vývojárov a budeme s nimi zdieľať všetky nové nástroje, na ktorých pracujeme, aby sme im pomohli vytvoriť ešte neuveriteľnejšie aplikácie a služby. Tešíme sa, až sa s touto vzrušujúcou udalosťou podelíme o ďalšie podrobnosti o WWDC20, “ dodal Phil Schiller.

Zaujímavým dodatkom ku oficiálnemu predstaveniu dátumu konania konferencie WDCC je aj Swift Student Challenge, ktorý je určený pre mladých „kóderov“. Tí majú za úlohu do 17. mája vytvoriť interaktívnu scénu (maximálna dĺžka na prejdenie sú 3 minúty) v rámci prostredia Swift Playground. Mladých výhercov odmení Apple exkluzívnou bundou WWDC20 a sadu odznakov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close