SpravodajstvoXiaomi

Internetom sa šíri fotografia záhadného smartfónu. Pozeráme sa na očakávaný Xiaomi 12?

Fotografia údajného nového smartfónu od spoločnosti Xiaomi obletela internet. O aké zariadenie však môže skutočne ísť?

Pre žiadneho technologického nadšenca, či iba fanúšika spoločnosti Xiaomi nie je žiadnou novinkou, že sa stále populárnejší gigant chystá na predstavenie svojej novej vlajkovej lode. Už v decembri tohto roka by mala byť svetu predstavená nová vlajková loď nesúca označenie Xiaomi 12. O pripravovanej novinke sa povráva už niekoľko mesiacov, no stále sme sa nedočkali žiadnych oficialít, či prípadných fotografií alebo renderov zariadenia. Najnovšia fotografia z čínskeho metra zverejnená na portáli Gizchina.com by však mohla doterajšiu núdzu o reálne fotografie zariadenia Xiaomi 12 úplne zvrátiť.

Záhadné zariadenie v masívnom ochrannom obale

Zo zverejnených fotografií z čínskeho metra, ktoré už v minulosti prinieslo mnoho fotografií ešte nepredstavených zariadení, nie je úplne jasné, o aké zariadenie by v skutočnosti mohlo ísť. Podľa oranžovej nálepky na boku zariadenia však môžeme dedukovať, že ide o zariadenie od spoločnosti Xiaomi. Použitie masívneho ochranného obalu zase indikuje, že ide o zatiaľ nepredstavené zariadenie.

xiaomi 12 foto
Zdroj: Gizchina.com

Testovanie zariadenia v reálnych podmienkach je bežnou súčasťou vývoja smartfónov a ani v minulosti tomu nebolo v prípade spoločnosti Xiaomi inak. Pri pohľade na veľkosť zariadenia je jasné, že nepôjde o žiadny neočakávaný kompakt a s najväčšou pravdepodobnosťou ide o možného predstaviteľa jednej z vlajkovej sérií. Pri sumáre všetkých doterajších informácií a najnovších fotografií údajného testovacieho zariadenia tak všetko nasvedčuje tomu, že sa zrejme jedná o testovací kúsok modelu Xiaomi 12.

Xiaomi 12 – čo všetko zatiaľ vieme

Nová vlajková séria Xiaomi 12 príde podľa doterajších informácií zhruba v polovici decembra 2021. Ak sa Xiaomi naozaj podarí predstaviť vlajkovú loď v dostatočnom predstihu pred konkurenciou, pôjde o prvé zariadenie s procesorom Snapdragon 898 od spoločnosti Xiaomi. Nemali by však chýbať ani ďalší „vlajkový“ hardvér v podobe LTPO displeja s adaptívnou obnovovacou frekvenciou, či batéria s kapacitou až 5 000 mAh. Masívna batéria si takmer určite vyžiada mimoriadne výkonné nabíjanie, pričom momentálne sa špekuluje nad nabíjacími výkonmi 50W v prípade bezdrôtového nabíjania a až 120W v prípade káblového nabíjania. Zabudnúť by sme nemali ani na špičkovú fotografickú výbavu v podobe 50 MP hlavného fotoaparátu, 50 MP širokouhlého fotoaparátu a v neposlednom rade 50 MP periskopického fotoaparátu. Ak sa vo finále naplnia všetky doterajšie úniky a špekulácie, pôjde nepochybne o ďalšieho silného konkurenta pre všetky vlajkové Android smartfóny.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close