SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Internet od Starlink pre každého? Nemecko pripravuje dotácie pre poskytovateľov internetu

Nemecká vláda chce sprístupniť bezdrôtové internetové pripojenie aj občanom z tých najodľahlejších oblastí.

Prístup ku super rýchlemu internetovému pripojeniu aj v tých najodľahlejších oblastiach by mohol byť už v neďalekom Nemecku čoskoro realitou. Nemecká vláda, respektíve priamo nemecké ministerstvo dopravy plánuje spustiť dotačnú schému podporujúcu sprístupnenie internetového pripojenia aj vo vidieckych oblastiach.

V hre sú aj dotácie na satelity od Starlinku

Ako informuje agentúra Reuters, nemecké ministerstvo dopravy plánuje podporiť nákup technického vybavenia, ktoré je potrebné pri prvotnej inštalácii. Dotačná schéma má pokryť náklady pri kúpe internetových satelitov či rádiových smerovačov potrebných na bezdrôtové internetové pripojenie, ktoré je častokrát jedinou možnosťou v menej zastavaných oblastiach. Prvotné náklady sa vo väčšine prípadov dokážu vyšplhať na stovky eur, čo obyvateľov odľahlých oblastí odrádza od investície do kvalitného internetového pripojenia.

„Vláda bude dotovať nákup satelitných antén Starlink a podobných poskytovateľov bezdrôtového internetového pripojenia pomocou grantov pre domácnosti v hodnote 500 eur (611 dolárov),“ informoval nemecký denník Handelsblatt.

I keď zatiaľ nepadli žiadne oficiálne vyhlásenia, v hre sú aj dotácie na už vyššie spomínané internetové riešenie od spoločnosti Starlink, za ktorým stojí známy Elon Musk. Pre nemeckých občanov by tak šlo o naozaj výbornú možnosť, ktorá sa od bežných satelitných, či iných bezdrôtových internetových riešení vo vidieckych oblastiach odlišuje najmä nízkou latenciou, ale i vyššími prenosovými rýchlosťami.

Aj po preplatení prvotných nákladov zo strany ministerstva dopravy však stále pôjde o finančne náročné internetové pripojenie. Mesačné náklady sú totižto na úrovni 99 eur. Nemecké ministerstvo dopravy sa pritom už medzičasom vyjadrilo, že mesačné náklady na podporované typy internetového pripojenia nebudú súčasťou spomínanej dotačnej schémy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close