Zariadenia

Interné dokumenty Microsoftu hovoria za všetko. Zariadenie Surface Phone/Andromeda má byť predstavené už tento rok

Značka Microsoft Surface sa rozrástla naozaj rýchlo a spoločnosti priniesla obrovské zisky. Microsoft nám každoročne predstavuje nové modely ich už dávno zabehnutých zariadení, či sa už jedná o tablety alebo high-end laptopy. Už niekoľko rokov sa ale Microsoft pohráva s myšlienkou vytvorenia smartfónu s dvomi obrazovkami, ktorý by mal prísť pod názvom Surface Phone, no v dokumentoch a v útrobách spoločnosti je prezývaný ako Andromeda. Jeho oficiálny príchod nebol nikdy potvrdený, no konečne sme dospeli do bodu, že je jeho predstavenie naozaj na dosah.

Microsoft chce naďalej rozširovať značku Surface

Nie je žiadnou novinkou, že Microsoft každý rok zväčša predstaví úplne novú generáciu zariadení Surface. Ani tento rok nebude žiadnou výnimkou a spoločnosť si pre nás chystá opäť niekoľko noviniek. Všetky nové špekulácie, aj ohľadom zariadenia Surface Phone, sú založené na uniknutých informáciách priamo z útrob spoločnosti Microsoft. Presnejšie, len prednedávnom sa podarilo získať dokumenty, v ktorých sa nachádzajú viaceré očakávané zariadenia s ich prezývkami. Poďme si teda spoločne predstaviť, čo si pre nás redmondský gigant chystá.

Nová generácia súčasných laptopov a tabletov

Hneď prvým zariadením je nový Surface Pro 6, ktorý je v dokumentáciách označovaný ako Carmel. Dátum vydania Surface Pro 6. generácie žiaľ nepoznáme. V uvedenej dokumentácii sa nenachádzal, no odhadujeme koniec roku 2018, poprípade začiatok roku 2019, keďže spoločnosť len nedávno priniesla na trh Surface Pro 5 v LTE verzii. Ďalším zariadením je nová generácia Surface Tabletu. Tá je interne označovaná menom Libra a podľa všetkého sa jedna o nový low-cost tablet, ktorým chce Microsoft konkurovať iPadom. Jeho dátum vydania je v dokumentácii naplánovaný na rok 2018.

Surface Phone aka Andromeda

Posledným z trojice zariadení je pochopiteľne spomínaný Surface Phone, interne nazývaný ako Andromeda. Revolučné prenosné zariadenie, ktoré sa zmestí do vrecka no pritom ponúkne všetky výhody tabletu a laptopu zároveň, by malo byť podľa dokumentácii predstavené už tento rok. S touto myšlienkou sa pohrávalo už viacero portálov, medzi ktorými sme aj my, no nikdy sa nejednalo o tak interné informácie, ako je tomu v tomto prípade.

Pokiaľ aj Vy patríte medzi fanúšikov Microsoftu a už dlho očakávať príchod zariadenia Surface Phone, musíme Vás na chvíľu stopnúť od jasania nad týmito informáciami. Jedná sa o uniknuté dokumenty z útrob spoločnosti Microsoft, no nepoznáme dátum ich spísania a už vôbec nevieme, či sa náhodou Microsoft nerozhodol medzičasom vývoj niektorých zariadení ukončiť. V tom prípade nám nezostáva nič iné, len čakať, kým sa ku tejto problematike vyjadrí samotný Microsoft.

Zdroj: thurrott.com, úvodný obrázok (behance.net)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close