TECHNOLÓGIEXiaomi

Inteligentný plynový ohrievač vody od Xiaomi? Čínsky výrobca prichádza s ďalším zaujímavým produktom

Len pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Xiaomi predstavila naozaj netradičný produkt – inteligentnú drtičku na odpad, no spoločnosť nečakane opäť prichádza s ďalším produktom, tentokrát opäť určeným do domácnosti. Zoznámte sa s novým inteligentným plynovým ohrievačom vody od Viomi, spoločnosťou, ktorá je pod záštitou Xiaomi.

Dostatočne výkonný, inteligentný a mimoriadne efektívny

Prvý plynový ohrievač vody pod záštitou Viomi prichádza s naozaj modernými a efektívnymi riešeniami, ktoré určite potešia vašu peňaženku na konci mesiaca. Ohrievač stojí na celkom klasickom princípe, čiže plynovému horáku, ktorý za „chodu“ ohrieva trubkami pretekajúcu vodu. Na spodnej strane ohrievača sa nachádzajú vstup na studenú vodu, prívod plynu a výstup horúcej vody. V útrobách zariadenia je umiestnených niekoľko snímačov tlaku, ktoré okamžite spozorujú otvorenie vodovodného kohútika v obydlí. Studená voda začne ihneď prúdiť do výmenníku tepla, v ktorom si svoju robotu robí plynový horák, ktorý sa zapne v priebehu niekoľkých sekúnd. Horúca voda následne prúdi von z ohrievača priamo do vodovodného kohútika.

Zdroj: youpin.mi.com

Inteligentný, praktický a lacný

Na samotnom ohrievači sa nachádza veľký led displej a zopár dotykových tlačidiel na reguláciu teploty a vypnutie/zapnutie zariadenia. Všetky funkcie môžete ale ovládať aj priamo prostredníctvom vášho telefónu. Cez aplikáciu si môžete zvoliť vami požadovanú teplotu vody a vďaka digitálnej termostatickej technológií dosiahnete presnú a konštantnú teplotu vody ± 1 ° C. Samotný ohrievač vyzerá na pohľad naozaj miniatúrne, teda oproti klasickému kotlu. Napriek jeho malým rozmerom, je ohrievač dostačujúci aj pre strednú domácnosť. Prietok 13 litrov za minútu by mal bezproblémovo postačiť na používanie teplej vody jednej kuchyne a dvoch kúpeľní. Posledným „parametrom“, ktorý určite treba spomenúť, je jeho cena. I keď je jeho dostupnosť v našich končinách naozaj otázna, priblížime Vám ho aspoň prostredníctvom ceny na domácom, čínskom trhu. Vo svojich končinách sa predáva za 899 Yuanov, čo je približne 113 eur. Ak sa chcete o ohrievači dozvedieť o čosi viac, stačí navštíviť oficiálnu stránku Xiaomi.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (youpin.mi.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close