SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

VIDEO | Microsoft Research pracuje na tetovaní, ktoré slúži ako ovládač

Technológie sa vyvíjajú zo dňa na deň a ich progres je len ťažko zastaviteľný. Výskumníci každý deň pracujú na zlepšovaní batérií, výkonností hardvéru, rozvoji chipov, ktoré by priniesli nie len efektívnejšie využitie energie a výpočtovej technológie, ale aj s cieľom znižovania nákladov.

V súčasnosti PhD. študent z MIT Media Lab spolupracuje s technologickým gigantom Microsoft na vývoji dočasného tetovania, prostredníctvom ktorého by bolo komunikovať s pripojeným rozhraním napr. so smartphonom, alebo ho využívať ako touchpad, či dokonca na zdieľanie dát. Znie to ako sci-fi, že? Ale na druhej strane povedzme si úprimne, čakal niekto z nás 5 rokov dozadu, že budeme behať s mobilmi v rukách a naháňať pokémonov po uliciach?

Technológia nesie označenie „DuoSkin“ a jej popis znie:

DuoSkin je výrobný proces, ktorý umožňuje komukoľvek vytvoriť prispôsobiteľné zariadenie, ktoré môže byť priamo pripojené k ich koži. Využívanie zlatého kovového materiálu je neškodné ku koži, a odolné voči každodennému použitiu, demonštrovali sme (pozn. redakcie: vo videu) tri rôzne typy rozhrania na koži: snímač dotyku, tlaku a wi-fi pripojenie.

Microsoft Tatoo video

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close