TECHNOLÓGIE

Intel zverejnil prvé promo video na ich pripravovanú grafickú kartu. Na trh sa má dostať už v roku 2020

O opätovnom príchode spoločnosti Intel do sveta grafických kariet sme počuli už viackrát. Poprvýkrát o plánoch informovala samotná spoločnosť Intel, no neskôr sa ku oficiálnym informáciám pridalo aj viacero iných zdrojov, ktoré dlhé hodiny dolovali interné informácie a dokumenty. Po niekoľkých mesiacoch sa ale ku celému novozrodenému projektu grafických kariet vyjadruje aj Intel prostredníctvom najnovšieho promo videa.

Znovuzrodenie vo veľkom štýle

Čisto prakticky sa nejedná o úplnú prvotinu spoločnosti Intel v oblasti grafických kariet. Spoločnosť vyrábala grafické karty v minulom storočí, no s ich výrobou skončila už v roku 1998. Za skončenie divízie grafických kariet mohol neúspech grafickej karty i740, ktorá vo svete nezožala takmer žiadny úspech. Na druhej strane, nová karta, ktorá bude uvedená a predstavená v roku 2020, by mohla spoločnosť Intel úspešne nakopnúť dopredu.

„Toto je iba začiatok“

Píše sa v prvom promo videu Intelu. Svetový technologický gigant si určite ešte skrýva väčšinu informácií pre seba a svetu plánuje predstaviť niečo naozaj veľké. Intel chce touto frázou zrejme poukázať na to, že spoločnosť nechce zostať pri jednej exkluzívnej grafickej karte, ale chce toto odvetvie opätovne obnoviť vo veľkom štýle.

O grafickej karte momentálne nemáme žiadne detailné technické informácie. Zo samotného videa je ale ihneď jasné, že pôjde o klasickú grafickú kartu, aké poznáme dnes. Vybavená bude PCIe konektorom a klasickým aktívnym ventilátorovým chladením, ktoré je v tejto oblasti najbežnejšie. Z hľadiska konektivity, by si mala pripravovaná grafická karta najlepšie rozumieť s procesormi Intel Core Ice Lake, ktoré budú postavené už na 10nm technológií. Tie by sa na trh mali dostať už budúci rok, tým pádom by sme mali očakávať predstavenie grafickej karty v prvej polovicu roku 2020.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Twitter – Intel Graphics)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close