fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel v budúcnosti plánuje priniesť virtuálnu realitu aj na najlacnejšie počítače

Microsoft pri predstavení technických požiadaviek pre Windows Mixed Reality upozornil nato, že na Windows 10 zariadeniach budú dostupné až dva stupne virtuálnej reality – Windows Mixed Reality a Mixed Reality Ultra.

Klasická Windows Mixed Reality pre zaistenie stabilných 60 FPS vyžaduje minimálne procesor Intel Core i5 a integrovanú grafiku Intel 620. Vyššia Windows Mixed Reality Ultra požaduje grafickú kartu s výkonom minimálne grafickej karty Nvidia GTX 960, aby sa zaistil plynulý chod s 90 FPS. Intel chce túto latku posunúť ešte o čosi nižšie. V najnovšom interview prezradil Kim Pallister z Intelu prezradil, že spoločnosť Intel pracuje na nových procesoroch, ktoré by zabezpečili oveľa vyšší výkon pri grafických operáciách a tým pádom by na lacných laptopoch a počítačoch zabezpečili výborný zážitok so solídnymi FPS pri používaní virtuálnej reality.

zdroj: techtrends.tech

Podľa jeho slov stačí vylepšiť už existujúce technológie. Základom má byť technológia, vďaka ktorej už dnes dokážeme pozerať 360 stupňové videá na každom smartfóne, tablete alebo počítači. Problém s virtuálnou realitou sa dá podľa neho vyriešiť pridaním ďalších obvodov alebo vyhradiť už existujúce časti a obvody lacných procesorov. Spoločnosť Intel by sa podľa jeho slov mala zamerať na inteligentné vyriešenie problémov s virtuálnou realitou a nie iba stále odporúčať kúpu najnovších a najvýkonnejších procesorov, pre dosiahnutie aspoň postačujúceho výkonu pri používaní virtuálnej reality. Spoločnosť Nvidia je práve pre tento prípad dobrým vzorom. Sama začala vyvíjať a pracovať na najnovších optimalizovacích technikách, vďaka ktorým sa technické požiadavky pre virtuálnu realitu ako tak znížili.

Zatiaľ neboli prezradené konkrétne dátumy, kedy by potencionálne nové procesory mali prísť na trh, no dúfajme že keď dorazia, bude to naozaj trhák a virtuálnu realitu si spolu s Windows Mixed Reality budú môcť užiť aj používatelia na tých najlacnejších počítačoch.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (zdroj: pixabay.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close