SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel tento rok predstaví úplne nový spôsob zabezpečenia budúcich procesorov

Zraniteľnosti Meltdown a Spectre, boli objavené pred pár mesiacmi a vo svete počítačov spôsobili veľký rozruch. Výrobcovia procesorov, počítačov, laptopov a developeri operačných systémov ihneď zareagovali a svojich zákazníkov pred týmito nástrahami ochránili dodatočnými aktualizáciami, vďaka ktorým nemajú vyššie spomínané zraniteľnosti prístup ku dátam o používateľoch. Vo všetkých prípadoch sa jedná ale iba o čiastočné záplaty a nie definitívne odstránenie problémov. Spoločnosť Intel ale svoj spôsob našla a do svojich procesorov by ho mala implementovať už v druhe polovici tohto roku.

Nová metóda rozdelenia privilégií používateľa a aplikácií

Spoločnosť Intel na definitívnom odstránení (hlavne problému Spectre) pracuje už niekoľko mesiacov. Výsledkom tvrdej práce je nájdenie úplne novej metódy na ochranu čipov, vďaka ktorej by boli privilégiá budúcich procesorov rozdelené na privilégiá používateľa a aplikácií. Rozdelenie bude pôsobiť ako dodatočná ochranná stena medzi aplikáciami a používateľskými úrovňami privilégií. Nová metóda bude využitá v procesoroch Intel Core 8. generácie a implementovaná bude už v druhej polovici tohto roku. Procesory by vďaka tejto metóde mali byť chránené pred 1. ale aj 2. variantom zraniteľnosti Spectre.

Zariadenia aj tak naďalej aktualizujte!

Samozrejme, aj v tomto prípade sa netreba spoliehať na techniku a samotná spoločnosť Intel svojich zákazníkov vyzíva ku tomu, aby ich zaradenia udržovali stále aktualizované.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close