SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel procesory Coffee Lake nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami

V poslednej dobe uniká stále viac a viac informácií ohľadom pripravovaných produktov prostredníctvom sociálnych sietí. Ďalší takýto „únik“ má na svedomí spoločnosť ASRock, ktorá je známa najmä vyrábaním základných dosiek a iným hardwareom. Na sociálnej sieti Twitter odpovedali fanúšikovi, že budúce procesory Coffee Lake od Intelu nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami.

Zdroj: tomshardware.co.uk

Spoločnosť Intel donedávna vydávala procesory na dvojtaktnej báze. Tento spôsob vydávania procesorov môžete poznať napríklad z procesorov Sandy Bridge a Ivy Bridge. Jeden rok spoločnosť uviedla novú technológiu a ďalší priniesla vylepšenú verziu procesorov. Pritom ste vôbec nemuseli meniť základnú dosku v počítači a stačilo aktualizovať firmware základnej dosky vo Vašom počítači. Intel sa tentokrát rozhodol pre trojtaktné vydávanie procesorov. Jeden rok predstavil 14nm technológiu a priniesol Skylake procesory, neskôr prišli procesory Kaby Lake a ďalšie v poradí budú procesory Coffee Lake. Pre novú radu procesorov si ale budete musieť zakúpiť novú základnú dosku, keďže nebudú kompatibilné s dnešnými základnými doskami.

Bude AMD ešte silnejším konkurentom?

Intel si týmto krokom ešte viacej zavaril. Procesory od najväčšieho konkurenta Intelu – AMD nevyžadujú základné dosky s novými chipsetmi. Spoločnosť AMD plánuje stavať všetky procesory na socket AM4 až do roku 2020. Výnimkou budú iba procesory Thredripper. Tento krok zo strany AMD uvíta isto mnoho používateľov. V najbližších rokoch nebudú musieť meniť základné dosky. Veľkou výhodou je taktiež aj fakt, že na Socket AM4 osadíte výkonné procesory Ryzen, ako aj menej výkonné procesory s integrovanou grafikou s označením AMD A.

Zdroj: tomshardware.co.uk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close