SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel nakoniec nezvládol vývoj vlastného 5G modemu pre smartfóny. Apple sa preto spája s Qualcommom

Svetový mikročipový gigant Intel dnes oficiálne oznámil, že končí s vývojom mobilného 5G modemu, na ktorý sa niekoľko mesiacov spoliehala spoločnosť Apple. Práve 5G modem XMM 8160 mal poháňať novú generáciu iPhonov, ktoré by už aj tak zaostávali za vlajkovými konkurentmi ostatných značiek. Apple ale okamžite reaguje a už v predstihu oznámil strategickú spoluprácu so spoločnosťou Qualcomm, s ktorou uzatvoril zmluvu až na 6 rokov. Informoval o tom zahraničný portál MSPoweruser.com.

5G je aj naďalej strategickou prioritou pre Intel

Generálny riaditeľ spoločnosti Intel, Bob Swan, počas vyhlásenia o odchode zo „smartfónového sveta v rámci 5G“ oznámil, že 5G pripojenie je aj naďalej strategickou prioritou v rámci spoločnosti Intel. Podľa CEO ale v rámci 5G modemov pre smartfóny neexistuje pre spoločnosť žiadna cesta, ktorá by viedla ku ziskovosti a pozitívnym výnosom. Zamerať sa preto chce na ďalšie oblasti využitia 5G.

Zamerať sa chce primárne na PC a Internet vecí

Najviac úsilia chce spoločnosť Intel v budúcnosti venovať vývoju produktov pre PC, ako aj pre IoT, čiže Internet vecí. Samozrejmosťou je, že Intel sa chce v budúcnosti zamerať aj na vývoj v oblasti 5G infraštruktúry, no 5G modemy pre smartfóny sú zrejme definitívne out.

Qualcomm si upevňuje svoju pozíciu

Výrobca mikročipov Qualcomm si vďaka zlyhaniu Intelu opäť prilepšil a ešte viac „zabetónoval“ svoju vynikajúci pozíciu vo svete smartfónov. Hlavným dodávateľov 5G modemov pre smartfóny s Androidom bude v budúcnosti bezpochyby práve Qualcomm a spolupráca s Apple Qualcommu určite ešte viac prilepší.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Intel)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close