TECHNOLÓGIE

Intel na evente Computex ukázal plnohodnotný vreckový počítač s Windows 10. Je to produkt budúcnosti?

Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť prototyp zariadenia s dvomi displejmi v podaní spoločnosti Intel. Nuž, vyzerá to tak, že spomínané zariadenie s kódovým označením „Tiger Rapids“ nie je jediným zaujímavým prístrojom, na ktorom spoločnosť aktuálne pracuje.

Intel ukázal prvý plnohodnotný vreckový počítač

Počas včerajšieho dňa na evente Computex spoločnosť Intel ukázala vreckový počítač, na ktorom pracuje 2. rok. Okrem samotného zariadenia Intel ukázal aj dockovaciu stanicu, ktorá obsahuje chladenie ako aj rozhranie pre pripojenie klávesnice,  myšky či externého monitora.

Zariadenie je aktuálne vo fáze aktívneho vývoja. Inými slovami jedná sa zatiaľ len o prototyp. V každom prípade je zaujímavé vidieť kde technologické spoločnosti vidia budúcnosť. Pevne veríme, že či už toto alebo obdobné zariadenie si nájde v blízkej budúcnosti cestičku na trh. Určite sa nájde mnoho používateľov, ktorí uprednostnia jedno mobilné zariadenie so všetkými potrebnými dátami, klasickými aplikáciami a výkonnom stolného počítača pred viacerými zariadeniami.

Zdroj: Youtube (Notebook Italia)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky