SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Intel chce údajne predať časť svojej divízie, ktorá je zameraná na vývoj modemov pre smartfóny

Nedávne rozhodnutia spoločnosti Intel v rámci vývoja svojho prvého 5G modemu pre smartfóny majú dohru. Na vývojovú stopku nadväzuje možný predaj divízie, ktorá sa vývojom mobilných modemov roky zaoberala. O zákulisných informáciách informoval zahraničný The Wall Street Journal.

Stopka pre vývoj 5G modemu

Za najnovšími rozhodnutiami zrejme stojí práve nedávne stopnutie vývoja 5G modemu pre smartfóny. Hlavným odoberateľom Intelu mala byť spoločnosť Apple, ktorá sa na Intel dlhé roky spoliehala. Stopnutie vývoja zo strany Intelu ale okamžite vyvolalo reakciu v rámci Applu, ktorý okamžite podpísal zmluvu s konkurenčným Qualcommom.

Na divíziu si robí zálusk viacero spoločností

Najhorúcejším záujemcom o spomínanú divíziu je podľa zahraničných zdrojov práve Apple. Záujem údajne ale prejavilo hneď viacero výrobcov, ktorých mená žiaľ zatiaľ nepoznáme. Už teraz je ale zrejmé, že budúca transakcia bude určite v miliardách dolárov. Intel si práve preto zobral pomoc aj od investičnej spoločnosti Goldman Sachs, ktorá má uľahčiť rokovania so záujemcami.

Bohužiaľ, momentálne nemáme dostatok informácií o tom, akú časť svojej divízie chce spoločnosť Intel predať a či takéto rozhodnutie môže v budúcnosti ovplyvniť trh. Intel bol ale v tejto oblasti dlhé roky v menšine, keďže väčšinu trhu ovládal konkurenčný Qualcomm. Na vytvorenie akýchkoľvek záverov je ale momentálne priskoro a na bližšie informácie si musíme ešte minimálne zopár týždňov počkať.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (Intel)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close