TECHNOLÓGIE

Intel predstavil nový 5G modem XMM 8160 – priameho konkurenta Qualcommu s prenosovou rýchlosťou až 6 Gbit/s

Boj medzi Qualcommom a Intelom naberá na obrátkach. Spoločnosť Intel sa totižto celkom nečakane púšťa do urýchleného vývoja a produkcie novoodhaleného 5G modemu, ktorý nesie názov XMM 8160 5G. Nový modem od Intelu by mal byť priamym konkurentom pre 5G modem od spoločnosti Qualcomm, ktorá bola doposiaľ jediným výrobcom v tejto oblasti.

Neuveriteľné prenosové rýchlosti

Najväčšou výhodou nastupujúcej 5G technológie je určite jej rýchlosť a veľmi nízka odozva. Extrarýchle pripojenie na smartfónoch, ako aj počítačoch, notebookoch poprípade mobilných routeroch, bude zabezpečené práve takýmito modemami, akým je napríklad nový modem od Intelu. Čo ale myslíme pod pojmom extrarýchle internetové pripojenie? 6 gigabitov za sekundu je podľa nás naozaj úctyhodné číslo, nemyslíte?

intel 5g modem xmm 8160
Zdroj: Intel

Menšie a energeticky úspornejšie zariadenia

Nový modem od Intelu má výrobcom umožniť vytvorenie menších, no hlavne energeticky úspornejších zariadení. 5G modem od Intelu totižto disponuje všetkými doposiaľ používanými „modemami“. Jeho multimode riešenie sa dokáže bezproblémovo pripojiť na novú 5G sieť, no aj na 4G, 3G ako aj 2G. Vďaka tomu nemusia výrobcovia siahnuť po 2 rozdielnych modemoch, ktoré by spoločnými silami dokázali to isté.

Celosvetovo kompatibilný

Nový modem by mal byť podľa samotného Intelu kompatibilný na celom svete. Toto riešenie je totižto určené pre všetkých operátorov, výrobcov smartfónov aj OEM partnerov. Schopnosti modemu XMM 8160 musia byť tým pádom také, aby dokázal pokryť všetky frekvenčné pásma, ktoré sa používajú, alebo sa v budúcnosti budú používať (mmWave, ako aj TDD pásma od 600MHz do 6GHz).

intel 5g modem xmm 8160
Zdroj: Intel

Výrobcom sa dostane do rúk až budúci rok

I keď nové správy od Intelu na prvý pohľad vyzerajú nádejne, nasadenie novej technológie sa tak skoro konať nebude. Nový modem od Intelu by sa mal výrobcom dostať do rúk až v druhej polovici budúceho roka. Prvých komerčných 5G zariadení s modemom od Intelu sa tým pádom dočkáme najskôr v prvej polovici roka 2020.

Zdroj: Intel, úvodný obrázok (Intel)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close