fbpx
Spravodajstvo

Instagram zvažuje skrytie počítadla lajkov. Zlepšiť by tak chcel duševné zdravie ľudí používajúcich túto platformu

Problémov súvisiacich so sociálnymi sieťami je stále viac a viac

Sociálne siete bezpochyby značne ovplyvňujú životy každého z nás, no najzraniteľnejšími sú práve mladí ľudia, ktorí trávia na sociálnych sieťach oveľa väčšie množstvo času, ako o čosi staršia generácia. Každodenné scrollovanie naprieč sociálnymi sieťami určite neprospieva nikomu, no väčšina mladých ľudí to berie ako každodennú rutinu, či potrebu. Medzi nami sa určite nájdu aj jedinci, ktorí berú online život oveľa viac vážne, ako reálny, čo zväčša vyúsťuje ku vzniku nechcených porúch, či psychických problémov. Rastúce množstvo problémov u mladých ľudí si všimli aj najväčšie sociálne siete Facebook, či Instagram a ich kroky by mohli v budúcnosti aspoň čiastočne zlepšiť mentálne zdravie niektorých používateľov.

Ide o lajky

I keď by sa nad tým bežný človek ani nepozastavil, väčšina mladých ľudí naozaj sleduje, koľko sledovateľov má, koľko lajkov dostáva, či dokonca kto presne jeho profil sleduje. Pre veľkú časť z našich čitateľov určite nepochopiteľná a nezmyselná vec, no medzi mladými ľuďmi je jednoducho realita úplne iná. Ide o virtuálne čísla, ktoré vlastne nič neznamenajú, no v online svete sú všetkým a práve s týmto problémom by sa mali sociálne siete vysporiadať čo najskôr.

Prvý zrejme zakročí Instagram

Ešte v apríli tohto roku sa na internete objavili informácie a fotografie z aplikácie Instagram, ktorá sa od bežnej verzie výrazne odlišovala. Najväčším rozdielom bolo skryté počítadlo lajkov, ktoré je v očiach mladých ľudí obrovským lákadlom. Išlo o fotografie z možnej budúcej verzie Instagramu, ktorú zverejnila leakerka Jane Manchun Wong. O tejto „funkcii“ sa ale dozvedáme opäť o čosi viac a to priamo od Adama Mosseriho, ktorý šéfuje celému Instagramu.

„Jedna z myšlienok, s ktorou aktuálne experimentujeme, je zavedenie skrytého počítadla lajkov, pretože nechceme, aby bol Instagram súťažnou platformou,“ uviedol Mosseri v rozhovore pre CNET. „Chceme, aby to bolo miesto, kde budú ľudia využívať svoju energiu na spájanie sa s ľuďmi ktorých majú radi, alebo s vecami, ktoré ich zaujímajú.“

Dostupnosť je zatiaľ v nedohľadne

V rozhovore pre portál CNET sme sa ale, bohužiaľ, nedozvedeli prípadný dátum dostupnosti novej funkcie, ktorej bude sekundovať aj nový nástroj, ktorý má používateľov upozorniť na to, že sa chystajú zverejniť niečo škaredé, sebecké, či podlé.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close