fbpx
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Instagram začína testovať funkciu, o ktorej Facebook hovorí už dlhšiu dobu

Vybraní Instagram používatelia dostávajú aktualizáciu, ktorá prepája službu Direct s Messengerom

Sociálna sieť Facebook, Instagram a komunikačná platforma WhatsApp majú vo finálneho rovnakého majiteľa, spoločnosť Facebook, ktorá v minulosti hovorilo o smelých plánoch týkajúcich sa hlbšieho prepojenia spomínaných služieb. Konkrétne sa spomínala jedna spoločná chatovacia platforma.

Portál TheVerge.com poukazuje na vcelku významné  zmeny dotýkajúce sa sociálnej siete Instagram. Konkrétne poukazujú na to, že spoločnosť začala prepájať komunikačnú platformu Instagramu s Messengerom od Facebooku. Zatiaľ však nejde o komerčné sprístupnenie tejto funkcie, ale len o testovanie na malej skupine používateľov. Potvrdil to aj hovorca sociálnej siete  Facebook, ktorý konkrétne povedal:

„Malá skupina ľudí bola schopná aktualizovať nový testovací zážitok pre Instagramové správy,“ uviedol hovorca v e-maile The Verge. „Dúfame, že sa im táto skúsenosť páči a tešíme sa na jej testovanie v iných krajinách, aby sme sa z toho mohli  učiť.“

Takto vyzerá oznámenie, ktoré sa začalo zobrazovať používateľom

Ako môžete nižšie vidieť, tak Instagram začal vybraných používateľov informovať o novej možnosti komunikácie s používateľmi registrovanými na Facebooku.

Instagram chatovacia aplikacia Facebooku
Zdroj: TheVerge

Okrem iného Instagram hovorí o novom vzhľade, nových emoji, rýchlych odpovediach a podobne. V súčasnosti komunikácie smerom z Messengeru smerom na Direct (komunikačná platforma Instagamu) nie je dostupnou. Portál ďalej píše, že po úspešnej aktualizácií aplikácie je pôvodná ikona Direct nahradená ikonou Messengera. Tak ako môžete vidieť nižšie.

Instagram nahradzuje directs messengerom
Zdroj: TheVerge

V budúcnosti by mala pribudnúť aj možnosť komunikácie smerom z Facebook do Instagramu, a neskôr by mala byť dostupná aj možnosť komunikácie s používateľmi WhatsAppu. Sociálna sieť Instagram bola odkúpená Facebookom v roku 2012 za 1 miliárdu dolárov, WhatsApp spoločnosť Facebook odkúpila v roku 2014 za 19 miliárd dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close