fbpx
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Instagram sa prispôsobuje trendom a prichádza s tmavým režimom. Dostupný je na iOS ako aj na Androide

Jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí prichádza s veľkou novinkou

Tmavý režim sa pomaly ale isto dostáva na každý smartfón, tablet, počítač, či laptop. Nová funkcionalita doslova zaplavila technologický svet, čo je z hľadiska výdrže batérie na týchto zariadeniach, ako aj z hľadiska menšej námahy nášho zraku, len pozitívna vec. I keď najnovšie generácie mobilných operačných systémov prišli s tmavým režimom už pred niekoľkými týždňami, či mesiacmi v prípade beta verzii, vývojári aplikácií sa tak skoro adaptovať nestihli. Na trendovú vlnu ale najnovšie priskakuje mobilná aplikácia Instagram, ktorá ide v šľapajách „sesterskej“ aplikácie Messenger.

Tmavý režim je dostupný už dnes

O novinke v aplikácii Instagram pre iOS a Android informoval samotný riaditeľ Instagramu, Adam Mosseri, na svojom profile na sociálnej sieti Twitter. Tmavý režim by mal byť v aplikácii dostupný už v týchto momentoch, no treba spomenúť, že je aktuálne dostupný iba pre používateľov aplikácie na operačných systémoch Android 10 a iOS 13.

Keďže v redakcii vlastníme zariadenie s operačným systémom Android 10, funkciu sme otestovali za vás hneď po jej vypustení do obehu. Po chvíľke používania sme si všimli jeden zásadný nedostatok, ktorý možno potrápi nejedného používateľa. Aplikácia totižto svoj režim „synchronizuje“ s farebným režimom samotného systému, takže ak máte zapnutý Tmavý systémový režim, aplikácia sa taktiež prepne do tmavého režimu. Tmavý dizajn však rozhodne nemusí sadnúť každému používateľovi a tlačidlo na manuálne prepnutie iba v rámci aplikácie by sa zrejme hodilo.

instagram tmavy rezim porovnanie_opt
Zdroj: vlastný

Čoskoro poputuje aj na staršie systémové verzie

Keďže systémový tmavý režim je novinkou v rámci mobilných operačných systémov, treba počítať s tým, že staršie verzie budú s tmavým režimom výrazne zaostávať. Väčšina vývojárov preto pracuje na možnosti prepnutia aplikácií do tmavého režimu, ktorý sa nebude orientovať práve systémových režimom. Na novú funkciu s názvom „Theme“ upozornila známa technologická blogerka Jane Manchun Wong na svojej sociálnej sieti Twitter.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close