SpravodajstvoXiaomi

Inšpiruje sa Xiaomi u Apple? Mi Notebook Pro je takmer vernou kópiou MacBooku

Mi Notebook Pro by mohol byť lacnejšou a lepšou náhradou MacBooku Air. Ako bude vyzerať kópia od Xiaomi? Pozrite sa na oficiálny teaser!

Lacnejší MacBook Air? Od jablčnej spoločnosti asi ťažko. Ale čo takto MacBook od Xiaomi? Práve Xiaomi prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo uverejnilo plagát k uvedeniu ich novinky, ktorou je Mi Notebook Pro. A zdá sa, že Xiaomi sa svojou inšpiráciou netají. Nový notebook od Xiaomi má konkurovať práve MacBookom Air. Na plagát upozornil portál Notebookcheck.net.

Inšpirácia z USA

Xiaomi sa nikdy netajilo inšpiráciou práve spoločnosťou Apple a na počiatku ich kariéry bolo Xiaomi nazývané aj čínskym Apple. Mnohé zariadenia boli i dizajnovo podobné a z väčšej diaľky sa dali pokojne zameniť s americkými iPhone. Svedčia o tom i témy v zariadení, vďaka ktorým si domovskú obrazovku môžete vyzdobiť ikonkami či tapetami od Apple. Xiaomi sa nakoniec však rozhodlo ubrať inou cestou a vybudovalo si vlastnú tvár. Teraz sa však zdá, že sa rozhodlo vrátiť ku koreňom a so svojou kópiou MacBooku Air vytrieť Apple zrak. Nový Mi Notebook Pro od Xiaomi by mal byť lacnejší, tenší a výkonnejší ako notebooky od Apple. Aké budú nakoniec výsledky uvidíme už čoskoro.

Mi Notebook Pro
Zdroj: Xiaomi

Mi Notebook Pro i „Apple Pencil“?

Okrem očakávaného notebooku, ktorý má konkurovať tým najlepším, čakáme i na predstavenie vlastného stylusu, ktorý by mohol doprevádzať pripravovaný tablet Mi Pad 5 či nejaké zariadenie z modelového radu Mi MIX. Podľa zverejneného nákresu tak bude Mi Notebook Pro dopĺňať i kópia Apple pencil. Práve tento krok môže Xiaomi veľmi pomôcť, keďže sa začína uplatňovať celosvetovo a tradičný a elegantný Apple dizajn je jednoducho pre mohých ľudí drahý.

Xiaomi Stylus
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi nás tento rok zásobuje samými novinkami a Mi Notebook Pro bude dopĺňať naozaj veľké množstvo smartfónov, ktoré sa čoskoro dočkajú svojho uvedenia. Naposledy nám unikli informácie o predstavení Mi 11 Pro a Mi 11 Pro+, ktoré uvidíme ešte tento mesiac.

Schvaľujete u Xiaomi túto inšpiráciu spoločnosťou Apple? Či si myslíte, že by Xiaomi malo zapracovať na svojom vlastnom štýle? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close