SpravodajstvoWindows

Insideri, aktualizujte si váš Windows. O mesiac staršie buildy už nespustíte

Microsoft prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámil, že členovia programu Windows Insider – Fast Ring, ktorí si dlhšiu dobu neaktualizovali svoj OS budú vyzývaní od 15. septembra, aby si aktualizovalo svoj Windows 10. V prípade ak aktualizáciu nevykonáte do 1. októbra, tak vás PC sa vám bude reštartovať každé 3 hodiny a od 15. októbra Windows už nenabootujete.

new-expiration

Aktuálnu verziu a vykonanie aktualizácie si môžete skontrolovať v nastaveniach PC (Nastavenia > Aktualizácia a zabezpečenie > Windows aktualizácia).

Ktorý build bude funkčný?

Microsoft ďalej v rámci blogu oznamuje, že všetky staršie aktualizácie stratia podporu, avšak čo pod pojmom „staré“ myslí je otázne. Na druhej dodáva, že Build 14926 bude mať podporu až do 1. mája 2017 z čoho pravdepodobne vyplýva, že všetky predošlé verzie pravdepodobne budú znefunkčnené.

Microsoft tým sleduje relevantnosť testerov jednotlivých zostavení, čím chce dosiahnuť prechod používateľov zo starších verzií preview Windowsu na novšie s menším počtom chýb, aby testovali aktuálne verzie systému.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close