ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Inkognito režim v Google Mapách je konečne dostupný aj pre Slovákov! Takto si ho zapnete

Google sprístupňuje funkciu Inkognito režim v aplikácii Google Mapy aj pre slovenský región. Pozrite sa čo všetko prináša a ako ju aktivujete.

Ešte koncom septembra sme Vám priniesli report, že spoločnosť Google pridáva do rozhrania aplikácie Google Mapy populárny režim „Inkognito“, ktorý je obľúbený hlavne medzi používateľmi internetových prehliadačov. Funkcia však bola dlho dostupná len vo vybraných regiónoch.

Inkognito režim je dostupný už aj pre Slovákov

Jedna z  posledných aktualizácii pre aplikáciu Google Mapy prináša dlho žiadanú funkciu – Inkognito režim aj do nášho regiónu. Nami testovaná verzia aplikácie je 10.28.2. Funkciu viete aktivovať po tom, ako kliknete na ikonku svojho profilu a zvolíte možnosť „Zapnúť anonymný režim“.

Google Mapy - Inkgnito rezim
Zdoj: Vosveteit.sk

Po aktivovaní režimu sa Vám aplikácia reštartuje a  oznámi Vám:

„V anonymnom režime Mapy v tomto zariadení nebudú

  • Ukladať históriu prehliadania alebo vyhľadávania vo vašom účte a ani posielať upozornenia;
  • Aktualizovať históriu polohy alebo prípadnú zdieľanú polohu,
  • Používať vašu aktivitu na prispôsobenia Máp.

Zapnutie anonymného režimu v  Mapách neovplyvňuje používanie vašej aktivity ani jej ukladanie internetovými prehliadačmi, ostatnými aplikáciami, hlasovým vyhľadávaním a inými službami Googlu.“

Inkognito režim následne vypnete rovnakým postupom ako ste ju zapli. Kliknete na ikonku svojho profilu a zvolíte možnosť „Vypnúť anonymný režim“.

V  prípade ak funkciu vo svojom zariadení ešte neevidujete, tak Vám odporúčame navštíviť obchod Google Play a manuáne aktualizovať aplikáciu.

Google Maps - Navigate & Explore
Google Maps - Navigate & Explore

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close