Pracovné ponuky
SamsungSpravodajstvoXiaomi

India sa stala 2. najväčším trhom na svete so smartfónmi. Lídrom je Xiaomi, Samsung zas mierne stratil trhový podiel

Druhým najväčším trhom na svete so smartfónmi je India. V rámci neho dominuje spoločnosť Xiaomi, ktorá pokrýva 28% trhu.

Spoločnosť counterpointresearch.com prišla so zaujímavými číslami, podľa ktorých druhým najväčším trhom so smartfónmi už nie je USA, ale India. V medziročnom porovnaní v Indii bolo predaných o 7% viac zariadení ako tomu bolo v roku 2018. Celkovo bolo v Indii predaných ~158 miliónov zariadení.

Tarun Pathak, zástupca riaditeľa spoločnosti counterpointresearch hovorí, že:

„Aj keď miera rastu na trhu so smartfónmi bola po prvý raz jednocifernou, India je v porovnaní s mnohými inými trhmi podhodnotená. Penetrácia 4G medzi používateľmi smartfónov je približne 55%. V budúcnosti očakávame, že tento dopyt bude ďalej rásť v dôsledku pokračujúceho prechodu na inteligentné telefóny a postupného rozširovania kľúčových smartfónov na úroveň vstupných cien v dôsledku hyperkonkurencie medzi viacerými hráčmi. Ďalej od značiek očakávame, že budú mať viacúrovňové stratégie zahŕňajúce partnerstvá v mobilnom ekosystéme z hardvéru, softvéru a služieb, čím sa vytvoria príležitosti v rôznych segmentoch, ako napríklad zábava, hry, finančné služby a ďalšie.

Podľa uverejnenej správy až 72% predaných smartfónov je pôvodom od čínskych výrobcov, najme značiek ako Xiaomi, Vivo, Realme a ďalších. V porovnaní s minulým rokom je to o 12% viac. Vôbec najúspešnejšou spoločnosťou na indickom trhu je spoločnosť Xiaomi, ktorá si udržala trhový podiel v objeme 28%, avšak v celkových číslach predala o 5% zariadení viac. Druhým najúspešnejším výrobcom smartfónov je spoločnosť Samsung. Druhým dychom však treba dodať, že tá ako jediná z prvých 5 najväčších výrobcov v Indii stratila časť trhového podielu.  Dôvodom však nie je menší počet predaných zariadení, tých spoločnosť predala približne rovnako ako v roku 2018. Z pohľadu však celkového objemu predaných zariadení v krajine spoločnosť v porovnaní s konkurenciou nerástla, čo sa odzrkadlilo na menšom trhovom podiely. Nižšie si môžete pozrieť trhové podiely 5 najväčších výrobcov smartfónov v Indii v porovnaní s predajmi z roku 2018.

India Trhovy podiel_predaje smartfonov
Zdroj: counterpointresearch

Trh so smartfónmi v Indii bude pravdepodobne v najbližších rokoch bude ešte rásť. Tento rast je spojený hlavne s lepšími výsledkami ekonomiky v krajine a počtom obyvateľov, ktorých je približne 1,34 miliardy (pozn. redakcie: pre porovnanie v Číne je približne 1,39 miliardy obyvateľov). Najväčším trhom na svete zostala aj naďalej Čína.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close