ANDROIDSpravodajstvo

Ikonické rozhranie Lumia Kamery mieri na Nokia Android smartfóny

Fotografovanie na zariadeniach s operačným systémom Windows Phone v spojení s výrobcom smartfónov Nokia bolo vždy excelentné a to hlavne vďaka ich úsiliu o čo najlepší používateľský zážitok. Neskôr Nokiu prebral Microsoft, následne po nepodarených krokoch v spojitosti s operačným systémom Windows Mobile ju predal ďalej.

Niekoľko dní dozadu spoločnosť oznámila, že v rámci ich smartfónov nájdeme starú a dobre známu optiku Carl Zeiss. Vyzerá to nakoniec však tak, že v nových Nokiách  nenájdeme len dobre známu optiku z Windows smartfónov, ale aj  ikonický dizajn známy z Windows Phone zariadení, ktorý mal svoj debut mnoho rokov dozadu.

Zdroj: NPU

Patent na dizajn totiž v týchto dňoch prešiel z Microsoft Mobile Oy na spoločnosť HMD Global Oy, na základe čoho sa dá predpokladať, že ho čoskoro nájdeme aj v smartfónoch Nokie, ktorá dnes patrí pod konzorcium HMD.

Zdroj: NPU, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close