Spravodajstvo

IDC tvrdí, že Windows Phone stratí do konca roka podiel na trhu

Celosvetová výskumnícka spoločnosť IDC Analyze the Future tvrdí, že celosvetový trh s telefónmi poháňanými s OS Windows Phone klesne na 2,5% v druhom kvartáli tohto roka.

Hoci, viac ako 301,3 miliónov telefónov bolo celosvetovo rozdistribuovaných vo svete, čo je prvý krát v histórii kedy výrobcovia prekročili 300 miliónovú hranicu, celkový počet predaných kusov Windows Phone vzrástol z 2,4% na 3,4% predpokladá sa, že druhom kvartáli roku 2014 dôjde k výraznému prepadu. Z celkového počtu predaných telefónov, Windows Phone telefóny tvorili len 7,4 milióna. Pri porovnaní s minuloročnými číslami je to pokles zhruba o 800 000 predaných zariadení (z 8,2 milióna).

Pozrite si nižšie predpokladaný vývoj trhu s mobilnými telefónmi:


Veríte aj vy takejto prognóze? Alebo máte iný názor?

Ďalšou zaujímavosťou z správy IDC je aj cenový podiel zariadení, ktoré predali najväčší hráči na trhu, z ktorej vyplýva, že Microsoft oslovuje hlavne menej náročných užívateľov.

iCharts

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Výrobca počítačov a príslušenstva MSI podpichuje Apple. V novej reklame porovnáva stojan za 1000 dolárov s 5K monitorom s podobnou cenou

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close