Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Hviezdou Buildu 2017 nebudú len nové zariadenia, ale aj Windows 10 Cloud

Build 2017 sa pomaly, ale isto blíži a mnohí z nás očakávajú na tejto udalosti predstavenie nových zariadení z kuchyne Microsoftu. Podľa dostupných informácií by sme mali dočkať minimálne dvoch zariadení, konkrétne nástupcu Surface Booku a inteligentných okuliarov HoloLens. Avšak čo sa týka Surface Booku, nečakajte žiadnu veľkú revolúciu, má sa totiž jednať len o „hardwarový“ update.

To však nie je všetko, internetový portál Zdnet prišiel s informáciami, že hlavnou hviedzou podujatia by mal byť „nový“ operačný systém Windows 10 Cloud, o ktorom sa hovorí už nejaký ten piatok. Pre tých, ktorí o tomto OS počujú prvýkrát, má sa jednať o obmedzenú verziu klasického Windowsu 10. Medzi najväčšie obmedzenia má patriť napríklad možnosť inštalácie hier a aplikácií len z Windows obchodu. Mnohí, tak isto vzhľadom na prívlastok „Cloud“ dávali danej verzii OS aj iné „magické“ vlastnosti, ktoré však internetový portál Zdnet vyvrátil. Ten totiž hľadá spojitosť s interným názvom eventu „Bespin“, ktorý odkazuje na „Oblačné mesto“ (tento názov možno spoznajú fanúšikovia hviezdnych vojen) odvolávajúc sa na zdroje blízke spoločnosti.

Zároveň internetom kolujú viaceré verzie OS, vrátané špecifikácií, ktoré však spoločnosť zatiaľ nepotvrdila, avšak ani nevyvrátila. Všetko sa dozvieme pravdepodobne už čoskoro, počas mája na najbližšom evente Microsoftu.

Zdroj: Zdnet, vlastný, obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close