HuaweiSpravodajstvo

Huawei zverejňuje počet predaných zariadení za prvý kvartál. Čísla vyzerajú veľmi dobre

Rok 2018 pre spoločnosť Huawei bol úspešným, okrem rastu zárobkov vo výške presahujúcej 100 miliárd sa im podarilo predať viac ako 200 miliónov zariadení. To zo spoločnosti spravilo 3. najsilnejšiu manufaktúru vo výrobe smartfónov na svete. V prípade, ak by sme sa pozreli na kvartálne predaje zariadení, tak dokonca približne od 2. polovice roka sme mohli vidieť čínsky Huawei pred americkým Appleom.

Huawei hlási rekordné predaje za prvý kvartál 2019

Spoločnosť Huawei a jej hlavný cieľ na tento rok je, stať sa svetovou jednotkou. To hlásila spoločnosť ešte koncom roka 2018 a neskôr aj začiatkom tohto mesiaca. Zároveň, jedným zo cieľov spoločnosti je prekonať magickú hranicu 250 miliónov predaných zariadení.

Rok 2019 začal pre spoločnosť Huawei začal dobre. Podľa oficiálnych dát, ktoré uverejnil čínsky Huawei, spoločnosti sa podarilo predať 59 miliónov zariadení, a to je len začiatok roka. Z pohľadu financií, tržby spoločnosti dosiahli hodnotu 26,7 mld. USD, čo predstavuje nárast o 39%. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Očakáva sa, že v priebehu druhej polovice roka spoločnosť predstaví nové zariadenia z produktovej línie M30, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou „nakopnú“ tempo predajov opäť o čosi viac. Preto cieľ spoločnosti, 250 miliónov predných zariadení, sa aktuálne zdá byť reálnym.

Yu Chedngdong, popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei si na základe zvesujúceho sa záujmu o ich zariadenia myslí, že by sa v tomto roku mohli stať svetovou jednotkou.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close