HuaweiSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Huawei zostáva aj naďalej lídrom v oblasti dodávok telekomunikačného vybavenie. Svoji pozíciu dokonca posilnil

Huawei aj napriek sankciám zo strany amerických úradov zostáva svetovým lídrom v tejto oblasti podnikania.

Technologický gigant, spoločnosť Huawei, si v posledných dvoch rokoch musela preskákať toho vcelku veľa pričom aj naďalej musí čeliť sankciám zo strany amerických úradov. Aktuálne problémy spôsobené sankciami majú dopad na viacero oblastí podnikania spoločnosti. Kde sa to spoločnosti darí úspešne tlmiť, je oblasť telekomunikačného vybavenie.

Najnovšie štatistiky Dell’Oro Group, na ktoré poukazuje portál Gizmochina hovoria, že Huawei je v tejto oblasti aj naďalej svetovým lídrom. V medziročnom porovnaní distribúcie príjmov sa podarilo spoločnosti Huawei dokonca podrásť.

„Analýza správy ukazuje, že hodnotenie výnosov dodávateľov zostáva stabilné od roku 2019 do roku 2020, pričom medzi najlepšími 7 dodávateľmi sú spoločnosti Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena a Samsung, ktoré tvoria 80% až 85% celkového trhu.“

telekomunikačného vybavenie_prijem_2020_vyvoj
Zdroj: Dell’Oro Group

Ako môžete nižšie vidieť, tak Huawei v roku 2020 celkovo pokryl 31% celosvetových príjmov plynúcich z tejto oblasti podnikania, čo je o +3% viac, ako tomu bolo v roku 2019. Ostatní hlavní výrobcovia však stagnovali, prípadne stratili  z pohľadu % časť trhové koláča, s výnimkou spoločnosti Ericsson, ktorá podrástla o +1%. Nižšie si môžete pozrieť (odhadovanú) percentuálnu distribúciu príjmov z tejto oblasti podnikania z pohľadu 7-najväčších hráčov na trhu. Zároveň treba dodať, že trh s telekomunikačným vybavením celkovo podrástol o +7%.

telekomunikačného vybavenie_prijem_2020_vyvoj_2
Zdroj: Dell’Oro Group

Trh telekomunikačných zariadení zahŕňa produkty pre širokopásmový prístup, mikrovlnný a optický prenos, vybavenie pre mobilné siete, smerovače SP a prepínače a ďalšie produkty a služby z tejto oblasti.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close