Pracovné ponuky
BezpečnosťSpravodajstvo

Huawei získal prestížny certifikát, ktorý hovorí o dodržiavaní najvyšších štandardov ochrany osobných údajov

BSI udelilo nadstavbe EMUI certifikát ISO / IEC 27701

Spoločnosť Huawei ešte v úvode tohto mesiaca získala prestížny certifikát udelený britskou spoločnosťou British Standards Institution (BSI), o ktorom sa vcelku málo rozpráva.

„British Standards Institution je vnútroštátny orgán pre normalizáciu vo Veľkej Británii. BSI vyrába technické normy pre širokú škálu výrobkov a služieb a tiež dodáva podnikom certifikáciu a služby súvisiace s normami.“ píše Huawei na svojich stránkach.

Prvý výrobca smartfónov s týmto certifikátom

BSI udelilo nadstavbe EMUI certifikát ISO / IEC 27701, ktorý zahrňuje oblasti ako návrh, vývoj a údržbu systému vrátane aplikácií, ktoré spoločnosť vyvíja, ďalej zahŕňa aj spracovávanie citlivých dát a ďalších informácií, že sú v súlade nariadeniami  ISO a IEC (ide napríklad aj naradenia týkajúce s GDRP).

huawei-emui-bsi-certificate-1
Zdroj Huaweicentral.com

Vo všeobecnosti môžeme tento certifikát opísať, že integruje zásady, koncepcie a metódy ochrany súkromia do systémov kybernetickej bezpečnosti.

„Spoločnosť Huawei chápe kybernetickú bezpečnosť a ochranu súkromia ako svoju najvyššiu prioritu a integruje ochranu súkromia do celého procesu, od úplného začiatku návrhu produktu a do celého procesu výskumu a vývoja softvéru a riadenia technológií až po personál.“ povedala spoločnosť vo svojom vyjadrení po udelení certifikátu. Ďalej dodala: „Softvér Huawei zariadení získal certifikát ISO / IEC 27701, čo dokazuje, že zariadenie spĺňajú medzinárodné štandardy ochrany osobných údajov, pokiaľ ide o návrh softvéru, výskum, vývoj a údržbu, ako aj  personál, zaisťujúcu bezpečnosť a súkromie spotrebiteľov,..“

V praxi to znamená, že dáta, ktoré Huawei zbiera o výkonnosti zariadenia, spoľahlivosti, chybách softwaru, informácie o používateľoch  a podobne, sú zbierané len na základe súhlasu. Okrem iného citlivé údaje spoločnosť anonymizuje prostredníctvom rôznych technológií, ktoré vytvárajú „dátový šum“. Znamená to, že Huawei vie v praxi využívať dáta len na štatistické účely a nie je schopný identifikovať konkrétnu osobu.

Via Huaweicentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
BSI Ceritifikát Certifikát ISO / IEC 27701 EMUI Ochrana osobných údajov

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close