HuaweiSpravodajstvo

Huawei začal uvoľňovať EMUI 10.1 pre prvé smartfóny v Európe

Dostupnosť nadstavby hlásia používatelia z viacerých regiónov

O nadstavbe EMUI 10.1 sa v posledných týždňoch toho popísalo vcelku veľa. Dôvodom je, že spoločnosť ju dva týždne dozadu začala postupne uvoľňovať pre prvé zariadenia. Malo to však jeden háčik, hoci prvá vlna aktualizácie obsahovala 15 smartfónov, tak sa týkala len čínskeho regiónu. To sa však teraz mení.

Najprv vlajkové lode

Portál xda-developers.com upozorňuje na to, že spoločnosť začala uvoľňovať EMUI 10.1 pre prvé dva smartfóny. Konkrétne pre modely P30 a P30 Pro v Európe. Verzia aktualizácie je EMUI 10.1.0.123 a veľká je približne 4,6GB. Dostupnosť aktualizácie odporúčame vyskúšať prostredníctvom Huawei Support aplikácie. Čo sa týka nedávno predstaveného modelu P30 Pro New Edition, tak ten prichádza už s predinštalovanou verziou EMUI 10.1.

huawei_p30_pro_emui_10.1_ota
Zdroj: xda-developers.com

V súčasnosti dostupnosť hlásia hlavne používatelia z Talianska, Francúzska, Nemecka a Španielska. Spoločnosť sa zatiaľ bližšie k harmonogramu uvoľňovania nevyjadrila.  Druhým dychom však treba dodať, že aj napriek tomu ide o dobré správy. Dôvodom je, že aktualizácia by mohla byť dostupná naprieč ďalšími regiónmi v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní. Zároveň by mohla byť sprístupnená aj pre ďalšie zariadenia.

Nová verzia nadstavby prináša viacero noviniek a vylepšení. Za spomenutie stojí napríklad nová galéria dostupná naprieč viacerými zariadeniami (smartfón, pc, tablet,..), nová hlasová asistentka Celia, vylepšený multitasking, kde viete pracovať s dvomi aplikáciami súčasne a zároveň prenášať medzi nimi údaje, či vylepšené AOD, kde pribudli napríklad 3D vizuály. Kompletný prehľad hlavných zmien, ktoré priniesla nová nadstavba, si môžete pozrieť v tomto článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky