ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei vyťahuje proti Google žolíka. Vývojárom ponúka oveľa vyšší podiel zo ziskoch z aplikácií ako Google Play

Huawei za účelom podpory obchodu App Gallery pri vybraných kategóriách a aplikáciách ponechá 100% zárobkov vývojárom a to až po dobu 1 roku.

V druhej polovici minulého mesiaca spoločnosť Huawei prezradila, že App Gallery je aktuálne 3. najväčším obchodom s aplikáciami a hrami, po Google Play a iOS v rámci väčšiny regiónov sveta. Okrem toho, pred pár dňami sme mohli čítať správy o kľúčovej spoluprácu s obchodom App Bazaar, ktorý patrí medzi dominantných hráčov v Indii, či o spoluprácu s tureckým operátorom, ktorý sa zaviazal k predaju 1-milióna smartfónov HMS.

Huawei bol do budovania vlastnej platformy donútený z dôvodu sankcií zo strany americkej vlády, ktorá obmedzila domácim spoločnostiam možnosť obchodovania s Huawei. Spoločnosť zároveň prisľúbila preinvestovanie 1-miliardy dolárov na rozvoj obchodu App Gallery. Podpora spočíva okrem propagácie obchodu, tak aj v stimuloch pre vývojárov. Len pre zaujímavosť, v Indii spoločnosť chce motivovať 150 vývojárov stojacich za najpopulárnejšími aplikáciami dotáciami až do 20-tisíc dolárov.

Najnovšie spoločnosť Huawei zverejnila nový „cenník“ distribúcie ziskov z publikovaných aplikácií v App Gallery. Vyplýva z neho, že v niektorých prípadoch vývojári si ponechajú 100% zo ziskov a to až po dobu 12 mesiacov od publikácie. Nejde však o všetky aplikácie a hry. Tie sú rozdelené do jednotlivých sekcií, pre ktoré platia rôzne tarify. Napríklad, v prípade aplikácií určených pre vzdelávanie je po novom tarife rozdelenia ziskov 0:100 (Huawei/Vývojárov), pre hry je pomer 15:85 a v prípade ďalších Aplikácií je pomer 0:100. Podrobné rozdelenie príjmov si môžete pozrieť nižšie.

Kategória aplikácií Štandardný pomer rozdelenia príjmov(Huawei: Developer) Nové rozdelenie pomeru príjmov(Huawei:Developer)
od 1. do 12. mesiaca od publikácie od 13. do 24. mesiaca od publikácie
Vzdelávanie 20%:80% 0%:100% 10%:90%
Hry 30%:70% 15%:85% 15%:85%
Médiá a zábava, nástroje, komunikácia, knihy a referencie, fotografia, jedlo a pitie, cestovanie a navigácia, cestovanie a ubytovanie, nakupovanie, obchod, deti, financie, šport a zdravie, životný štýl a pohodlie, autá a prispôsobené témy. 30%:70% 0%:100% 15%:85%

V prípade konkurenčného obchodu Google Play, pomer príjmov v prospech spoločnosti Google je výrazne vyšším. Z každého 1€ si spoločnosť zoberie 0,30€. Inými slovami, pomer zo zárobkov je 30:70 v prospech vývojára.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Play Huawei Zárobky Zisk

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close