fbpx
HuaweiSpravodajstvoXiaomi

Huawei v domácej Číne valcuje konkurenciu vrátane Xiaomi, ktoré za 2. kvartál zaznamenalo výrazný pokles predajov

Domácemu trhu vládne spoločnosť Huawei. Ostatní výrobcovia sa len „prizerajú“

Druhý kvartál tohto roka bol z pohľadu objemu predaja smartfónov v Číne v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vcelku „katastrofickým“. Dôvodom je, že sa predalo približne o 17% smartfónov menej. Prezrádzajú to dáta spoločnosti Counterpoint. Pravdepodobne asi nikomu nebude potrebné zvlášť vysvetľovať dôvod takéhoto hlbokého prepadu smartfónov, za ktorým stojí aktuálna pandémia.  Druhým dychom však treba dodať, že pomaly, ale isto sa čísla  vracajú do „normálu“.

Dáta spoločnosti však okrem celkových predajov smartfónov odhaľujú aj ďalšie špecifiká čínskeho trhu. Konkrétne hovoria o tom, ako sa darí jednotlivým výrobcom. Z nich vyplýva jednoznačná dominancia spoločnosti Huawei, resp. Honor, a to aj napriek tomu, že na globálnom trhu sa spoločnosti nedarí podľa svojich predstáv.

„Flora Tang, analytička spoločnosti Counterpoint,  uviedla: „Huawei je aj naďalej najlepším hráčom na čínskom trhu, pričom v tomto štvrťroku získala 46% podiel na trhu. Huawei dosiahol medziročný rast o 14% napriek celkovému spomaleniu trhu. Čína sa stala pre Huawei najdôležitejším trhom, pretože jej zámorské zásielky zaznamenali prudký pokles po tom, čo stratili schopnosť používať GMS vo svojich najnovších smartfónoch. Silná investícia spoločnosti Huawei do rozširovania distribučných sietí online aj offline sa vyplatila. Portfólio 5G spoločnosti Huawei tiež rýchlo rástlo s pomocou špičkových sérií Mate 30 a P40, ako aj strednej série Nova 7….“

Dáta ukazujú, že zatiaľ čo v roku 2019 bola spoločnosť Huawei schopná pokryť „len“ 33% trhu, tak dnes už pokrýva takmer polovicu.  Mimochodom, pri pohľade na 5G trh so smartfónmi, Huawei pokrylo až 60% všetkých predajov smartfónov za sledované obdobie.  Nižšie si môžete pozrieť sumárne pokrytie trhu jednotlivými výrobcami vrátane dát z  minulého roku a 1. kvartálu tohto roka.

Predaje smartfonov_percentualny podiel_Cina _2.kvartal 2020
Zdroj: counterpointresearch.com

Čísla ďalej odhaľujú, že spoločnosti Huawei sa podarilo celkovo predať o 14% zariadení viac. Nejde však pri medziročnom porovnaní o najrýchlejšie rastúceho predajcu smartfónov. Spoločnosti Apple sa podarilo predať o 32% zariadení viac. Pri pohľade však na ostatných výrobcov, najväčší prepad zaznamenala spoločnosť Xiaomi, ktorá predala približne o 35% zariadení menej. Druhým dychom treba dodať, že spoločnosti Xiaomi sa aktuálne náramne darí na zahraničných trhoch.

predaj smartfonov cina 2. kvartal_rozdiel v objeme
Zdroj: counterpointresearch.com

Pokiaľ ide o rast, Apple bol najrýchlejšie rastúcim kľúčovým OEM v tomto štvrťroku. Napriek poklesu trhu Apple vzrástol medziročne o 32% v dôsledku pokračujúcej popularity série iPhone 11 a znižovania cien. iPhone SE 2020 sa tiež v Q2 2020 rýchlo zaradil medzi 3 najpredávanejšie telefóny iPhone. Jún bol zatiaľ najlepším mesiacom z hľadiska predaja smartfónov tento rok po prepuknutí vírusu COVID-19…“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close