HuaweiSpravodajstvo

Huawei už má údajne v rukách 200W technológiu rýchleho nabíjania

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei je momentálne najlepším kompromisom 66W, respektíve 50W rýchle nabíjanie.

Rok 2020 znamenal pre svet rýchlonabíjacích systémov pre smartfóny naozaj veľa. Nové a násobne rýchlejšie technológie nabíjania poväčšine ukázali čínski výrobcovia ako Xiaomi, Vivo či Oppo, ktorí vedú malé „preteky“ o najrýchlejší nabíjací systém pre smartfóny. Väčší a tzv. „prémioví“ výrobcovia sa do tohto súboja doposiaľ nezapojili. Podľa najnovších výrokov generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei to však vyzerá tak, že na trh prinesie svoju technológiu aj práve čínsky telekomunikačný gigant, no má to jeden háčik.

Huawei už disponuje násobne výkonnejšou technológiou

Ako informuje portál Gizchina.com, generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Yu Chengdong počas nedávnej konferencie v domácej Číne uviedol, že spoločnosť už má v rukách technológiu rýchleho nabíjania s výkonom 120W, ba dokonca až 200W. Bežnému zákazníkovi sa tak naskytuje otázka, prečo výrobca túto technológiu nepriniesol v novej sérii Huawei Mate 40. Spoločnosť však má viacero logických argumentov.

Optimálnou cestou je 50W nabíjanie

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Huawei je optimálnym riešením 66W rýchle nabíjanie, respektíve 50W rýchle nabíjanie, ktoré bohate postačuje potrebám bežného zákazníka. Technológie s vyšším nabíjacím výkonom sú podľa jeho slov potrebné a logické pri batériách s väčšou kapacitou.

Záver sa nezaobišiel bez kritiky na Apple

Na záver svojho prejavu pri uvádzaní novej série Mate 40 na čínsky trh si zároveň Yu Chengdong nezabudol zabrdnúť do konkurenčnej spoločnosti Apple, ktorá sa do balení svojich nových smartfónov iPhone 12 rozhodla nepribalovať nabíjací adaptér. Pre porovnanie uviedol, že v novej sérii Huawei Mate 40 nájdu zákazníci 66W, 50W a 40W nabíjacie adaptéry, pričom záleží od zakúpeného modelu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close