fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Huawei údajne zvažuje odpredaj ďalšej časti podnikania spojenej so smartfónmi

Sankcie zo strany USA majú negatívne dopady na podnikanie Huaweiu. Začalo sa špekulovať, že spoločnosť chce predať licencie na smartfóny z produktovej rady Mate a P

Bývalý americký prezident, Donald Trump, v posledných dňoch svojho pôsobenia v úrade, urobil Huweiu vrásky na čele. Už to vyzeralo tak, že Huawei sa dostane k tak potrebným súčiastkam, hoci nie ku všetkým čo by spoločnosť chcela, ktoré by im umožnili ako také prežitie. Nakoniec sa však tak nestalo a došlo k iniciovaniu zrušeniu udelených licencií pre kľúčových partnerov spoločnosti, ako aj k zamietnutiu licencií, ktoré mali byť povolenými.

Tieto rozhodnutia majú ďalekosiahle dopady na fungovanie spoločnosti

Sankcie zo strany amerických úradov obzvlášť tie, ktoré obmedzujú nákup potrebných komponentov od spoločností, ktoré na ich výrobu využívajú americké technológie, majú na Huawei ďalekosiahle negatívne dopady. Huawei dokonca v dôsledku sankcií musel predať dcérsku značku Honor, aby zabezpečil jej prežitie. 

Pravdepodobne predaj dcérskej značky, nebude jediným dopadom na Huawei. Spravodajský portál reuters.com prišiel s exkluzívnymi informáciami, ktoré hovoria o tom, že Huawei zvažuje odpredaj licencie na produktový rady smartfónov Mate a P.

„Spoločnosť Huawei začala interne skúmať možnosť predaja značiek už vlani v septembri, podľa jedného zo zdrojov…“ píše spravodajský portál.

Len pre zaujímavosť, vyššie spomínané produktové rady smartfónov v rozpätí 3. kvartálu 2019 a 3. kvartálu 2020, vygenerovali obrat vo výške 39,7 miliardy dolárov podľa dát konzultantskej spoločnosti IDC.

Je možný odpredaj len fámou, alebo nie?

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je možný odpredaj licencií na vlajkové modely smartfónov spoločnosti. Reuters píše, že doposiaľ ešte nepadlo finálne rozhodnutie, či sa spoločnosť bude uberať týmto smerom, alebo nie. Na druhej strane, Huawei hovorí, že tieto fámy nie sú založené na pravde. 

„Spoločnosť Huawei sa dozvedela, že kolujú nepodložené správy o možnom predaji našich vlajkových lodí značiek smartfónov,“ uviedol hovorca spoločnosti Huawei. „Tieto povesti nemajú nijaké opodstatnenie. Spoločnosť Huawei takýto plán nemá.“

Druhým dychom treba dodať, že s podobnými slovami prišla spoločnosť aj v čase, kedy sa vynorila téma predaja Honoru. Hoci Huawei hovoril, že k predaju spoločnosti nedôjde, tak o niekoľko dní, Honor už patril pod konzorcium Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd.

Čo si myslíte o tomto riešení vy, je podľa vás reálne, alebo nie? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close