HuaweiSpravodajstvo

Huawei údajne spravil kľúčovú objednávku procesorov ešte pred uvalením sankcií

Huawei pravdepodobne urobil jedno z najdôležitejších rozhodnutí tohto roka

Americká vláda v spojitosti so spoločnosťou Huawei v posledných dňoch vyvolala vcelku búrlivú debatu. Dôvodom bolo obnovenie platnosti sankcií vrátane zavedenia nových. Konkrétne spoločnosti, ktoré využívajú americké technológie, tak nemôžu bez licencie americkej vlády dodávať čipy pre Huawei. Najviac toto obmedzenie obmedzí taiwanskú spoločnosť TSMC, pre ktorú je Huawei druhým najväčším partnerom. Spoločnosť prezradila, že v priebehu minulého roka dodala produkty pre Huawei v objeme 5,2 miliardy dolárov. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť má aktuálne udelenú 120 dňovú licenciu, aby mohli aj naďalej obchodovať v obmedzenom režime s Huawei.

Huawei mal urobiť jednu z väčších objednávok

Taiwanský magazín money.udn.com prišiel s informáciami, že spoločnosť Huawei urobila jednu z väčších objednávok procesorov v objeme 700-miliónov dolárov. Podľa dostupných informácií by malo ísť o 5nm a 7nm procesory.

„Huawei naliehavo zakúpila čipy od TSMC v reakcii na ďalšie predĺženie 90-dňovej doby odkladu v USA a nové 120-dňové prechodné obdobie, uviedli zdroje…“ píše magazín.

Portál ďalej dodáva, že objednávka zo strany spoločnosti bola vytvorená krátko pred uvalením sankcií, čo znamená, že prípadné obmedzenia by nemali mať dosah na túto várku čipov. Zároveň treba dodať, že spoločnosť TSMC krátko po uvalení sankcií vyhlásila, že obmedzila prijímanie nových objednávok od Huawei.

„TSMC prestala prijímať nové objednávky od spoločnosti Huawei po tom, čo boli oznámené nové pravidlá v nariadeniach o kontrole vývozu,..“ 

TSMC ďalej dodáva, že objednávky pred uvalením sankcií budú vybavené:

„Objednávky, ktoré sú už vo výrobe a objednávky, ktoré spoločnosť obdržala ešte pred oznámením nových opatrení, nebudú ovplyvnené ak sa stihnú dodať do polovice septembra.“

Spoločnosť TSMC sa odmietla vyjadriť k týmto informáciám s odôvodnením, že sa nikdy nevyjadrovali k jednotlivým objednávkam zákazníkov.

V každom prípade, ak pristála na stole spoločnosti TSMC objednávka krátko pred uvalením sankcií, tak pôjde o jedno z kľúčovejších rozhodnutí 2. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete,  aby boli zabezpečené dodávky smartfónov bez výpadku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close