TECHNOLÓGIE

Huawei údajne pracuje na skladacom smartfóne. Chce ho predstaviť skôr ako Samsung

Skladacie smartfóny sú ďalšou vývojovou etapou v napredovaní mobilných zariadení. Aktuálne vieme o viacerých spoločnostiach, ktoré pracujú na obdobnom riešení. Jedným z najhorúcejších adeptov, ktorý by mohol priniesť prvý použiteľný smartfón so sklápacím/ohybným displejom je spoločnosť Samsung, o ktorej sa hovorí, že telefón predstaví už na budúci rok počas MWC 2019.

Na poli potencionálnych výrobcov skladacích smartfónov máme nového hráča, je ňou tretí najväčší výrobca smartfónov – spoločnosť Huawei. Údajne cieľom spoločnosti je priniesť skladateľný telefón ešte pred spoločnosťou Samsung. Inými slovami špekuluje sa, že by to mohlo byť koncom tohto roku alebo najneskôr začiatkom toho budúceho.

Huawei skladaci samartfon
Zdroj: asia.nikkei.com

Cieľom má byť prinesenie skladacieho smartfónu skôr ako konkurencia. Totiž predstavenie takéhoto zariadenia bude sprevádzaná veľkou mediálnou publicitou.

„Plánovaný objem spoločnosti Huawei by mohol byť obmedzený na približne 20 000 až 30 000 kusov, alebo dokonca menej, pre malú skupinu používateľov z prvej vlny,… Snahou je predovšetkým preukázať svoju technologickú schopnosť a prilákať pozornosť priemyslu a mediálne pokrytie…“, hovorí dôveryhodný zdroj oboznámený s plánmi spoločnosti, na ktorý sa odvoláva známy portál Asia.nikkei.com.

Jeff Pu z Yuanta Investment Consulting hovorí, že:

„Čínska spoločnosť chce byť prvou v odvetví, aj keď technológia zobrazovania od jej dodávateľa panelu (pozn. redakcie: spoločnosť BOE Technology Group) nemusí byť pripravená ako tá od Samsungu…“.

Aktuálne je však predčasne sa radovať. Jedná sa totiž zatiaľ o neoverené informácie. Druhým dychom však treba dodať, že Huawei svojou veľkosťou ako aj finančným či ľudským kapitálom je spoločnosťou, ktorá by potencionálny vývoj takéhoto zariadenia dokázala zrealizovať. Inými slovami, tieto domnienky môžu byť založené na pravde.

Zdroj: Asia.nikkei.com, úvodný obrázok: Youtube (Tech Boilers)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close