HuaweiSpravodajstvo

Huawei údajne dosiahol v tomto roku rekordné tržby, a to aj napriek sankciám zo strany USA

Spoločnosti Huawei sa darí aj napriek sankciám zo strany USA. Podľa najnovších správ dosiahla v tomto roku tržby v objeme 122 miliárd dolárov.

Tento rok pre spoločnosť Huawei je bezpochyby náročnejším, ako po minulé roky. Dôvodom sú sankcie zo strany USA, ktoré limitujú spoločnosť. Ale aj napriek nie ideálnym podmienkam spoločnosť rástla, a to nie len z pohľadu predaja telefónov a rozširovania svojich služieb do nových regiónov, ale aj z pohľadu tržieb.

Portál techchunch.com priniesol správy, v ktorých hovorí o rekordných tržbách spoločnosti, ktoré dosiahli historické maximá. Odvoláva sa na slová Eric Xu, rotujúceho riaditeľa spoločnosti, ktorý napísal novoročný list zamestnancom spoločnosti, v ktorom sa zmienil aj o tržbách, ktoré mali dosiahnuť výšku 850 miliárd čínskych Juanov, čo predstavuje približne 122 miliárd dolárov. Dosiahnutie týchto obratov by pre spoločnosť znamenalo zvýšenie tržieb v medziročnom porovnaní približne o 18%.

Xu ďalej dodáva, že spoločnosť celkovo predala približne 240 miliónov smartfónov. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast predaja smartfónov o 34 miliónov.

„Tieto čísla sú nižšie ako naše pôvodné odhady, ale v podnikaní sme obstáli solídne, a zároveň stojíme silne nad nepriaznivými vplyvmi,..“ napísal Xu.

Súčasný riaditeľ spoločnosti týmito slovami reagoval na aktuálnu situáciu a nepriazeň zo strany amerických úradov, ktoré hádžu spoločnosti pod nohy jedno polena za druhým. Spoločnosti v súčasnosti musí napríklad čeliť obmedzeniam ako je  zamedzenie možnosti využívania všetkých služieb a technológií, ktorých pôvod je z Ameriky. Tieto reštrikcie sa pretavili napríklad do toho, že spoločnosť bola nútená predstaviť smartfón Huawei Mate 30 bez služieb Google, a zároveň na jeho výrobu nebol použitý ani jeden komponent, ktorého pôvod je z Ameriky.

Huawei však nenecháva všetko na náhodu, a v súčasnosti pracuje na vyriešení tohto problému. Vzhľadom na to, že sa však doteraz nedohodli s americkou garnitúrou, tak sa spoločnosť rozhodla aktívne vyvíjať vlastnú platformu. Aktuálne  Huawei pracuje na nahradení mobilných služieb spoločnosti Google vlastným riešením. Či sa spoločnosti podarí uspieť je dnes otázne, ale minimálne vieme povedať, že to má veľmi dobre našliapnuté.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close